Valencia
Valencia 3:0 CD Leganes
CD Leganes

Branimir Korać • subota, 04.11.2017.

U prvom subotnjem susretu 11. kola španjolskog prvenstva Valencia je ugostila Leganes i pobjedom 3:0 ostala za petama Barceloni koja ima na vrhu samo bod prednosti...

Valencia ove sezone igra jako dobro, još uvijek ne zna niti za jedan poraz, a trenutno je u velikoj pobjedničkoj seriji. Računajući sva natjecanja, ima čak osam pobjeda u nizu, a nakon tri remija na startu prvenstva, od čega dva protiv madridskih velikana, nanizala je čak sedam pobjeda u prvenstvu što joj je klupski rekord u jednoj sezoni.

Sedma je ubilježena protiv Leganesa kojeg je svladala i sva četiri puta prošle sezone te tako nastavila niz pobjeda protiv ovog protivnika.

Do tri boda došla je zasluženo, još jednom je potvrdila koliko joj je dobra tranzicija iz obrane u napad s čim se niti igrači Leganesa nisu mogli nositi.

Poveo je domaćin u 14. minuti pogotkom Daniela Pareja koji je odlično gađao i pogodio iz slobodnog udarca sa 16 metara. Parejo je gađao ispod živog zida, nadmudrio igrače koji su u njemu stajali i doveo Valenciju do prednosti.

U drugom dijelu domaćin je na početku mogao povećati prednost, ali udarac Goncala Guedesa nije bio precizan, ali zato su domaćini došli do novog pogotka i 71. minuti. Andreas Pereira ubacio je u kazneni prostor gdje je loptu dočekao Rodrigo i glavom je poslao u mrežu.

Točku na i stavio je Santi Mina u 82. minuti pogotkom iz kaznenog udarca kojeg je sam i izborio nakon što ga je u kaznenom prostoru pokupio Rico.