Čović i društvo visoko porazili Cibose: "Najlošiji nastup ove sezone"

Branimir Korać • subota, 04.11.2017.

Košarkaši Cibone upisali su visok poraz na gostovanju u Beogradu kod FMP-a koji je lakoćom slavio 99:79. Zaprijetili su gosti početkom zadnje dionice, ali nakon što je FMP odbio taj nalet, samo je povećavao prednost do kraja susreta...

Loš nastup Cibone u Beogradu, posebno u fazi obrane gdje nije bilo agresivnosti i ideje kako zaustaviti napade domaćina. Filip Čović poigravao se s Ciboninom obranom, zabijao, asistirao i nosio svoju momčad do pobjede.

Većim dijelom susreta izgledalo je kako će domaćin rutinski slaviti, međutim uspjeli su Cibosi zaprijetiti, a kada nisu uhvatili priključak u potpunosti, jednostavno su se raspali.

"Nisam zadovoljan, neke stvari treba mijenjati i to ćemo i napraviti unutar kuće. Pristup je bio katastrofalan i sramim se nastupa svojih igrača, posebno u drugoj četvrtini. Mislim da je ovo bio naš najlošiji nastup ove sezone", sve je rekao Subotić nakon susreta.

Cibona je uistinu loše odradila veći dio susreta, u prvom poluvremenu primila je čak 55 poena, domaći igrači radili su što su htjeli te su već na odmoru imali visoku prednost.

U nastavku susreta gosti su se trgnuli, uspjeli su smanjiti ogroman zaostatak i približiti se na minus četiri, ali onda je opet proradila trica domaćina koji se ponovno odvaja.

Kod 76:72 Cibona je imala napad za novo približavanje, Young je promašio tricu, na drugoj strani Bursać ju je ubacio i krenula je serija domaćina.

Luka Žorić kod Cibone ubacio je 15 poena, po 12 su dodali Josip Bilinovac i Cleveland Melvin (pet skokova) dok je jedina svijetla točka nastup Karla Uljarevića koji je za 17 minuta pokazao da treba i češće igrati te je upravo on povukao Cibonin povratak vezanim tricama. Susret je završio s 11 poena i tricom 3/4.

Kod domaćina Čović se zaustavio na 23 poena i deset asistencija, a po 15 poena dodali su Nemanja Nenadić i Michael Ojo (sedam skokova).