Liga prvaka, skupina A, 6. kolo, 04.11.2017, 18:00 h
Barcelona 32:22 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb još jednom upisao visok poraz u Barceloni

Branimir Korać • subota, 04.11.2017.

Iznenađenja u Barceloni nije bilo, domaćin je potvrdio da je puno kvalitetnija momčad od PPD Zagreba i visoko je slavio s 32:22. Ostaje dojam da je ta pobjeda mogla biti i uvjerljivija da je bilo potrebno, Zagreb je jednostavno bio nemoćan...

U najavi susreta Stipe Mandalinić prisjetio se prošlog dvoboja u Barceloni u kojem je Zagreb doživio pravu katastrofu i izgubio 43:21 te je obećao kako se to neće ponoviti. I nije, ali niti nije bilo značajno bolje. Domaćin je još jednom visoko slavio i to bez prevelikog utroška energije.

Ne treba previše čuditi, ulaganja u ova dva kluba potpuno su različita, Barcelonu zanimaju samo one najveće stvari dok je Zagreb okrenut prema očuvanju vodeće pozicije u Hrvatskoj te boravku na europskoj sceni uz razvoj igrača.

Za neizvjesniji dvoboj na ovako teškom gostovanju Zagreb bi prvenstveno morao imati veliku pomoć vratara i raspoložene šutere, a nije imao ništa od toga. Vratari su ključni članovi svih velikih momčadi i onima pravima je pod normalno skupini 15 plus obrana dok je prava rijetkost da Zagrebovi vratari skupe dvoznamenkasti broj, pa čak i zajedno.

Ovdje je vrlo brzo bilo sve jasno. Barcelona je od početka čvrstom obranom i uz raspoloženog Ristovskog na golu stvorila razliku i sve što je Zagreb mogao u prvih 15-ak minuta je smanjiti na minus dva u dva navrata. Nakon tih 6:4 domaćin se ponovno odvojio, ovaj put napravio je seriju 8:2 i otišao na 14:6 te riješio pitanje pobjednika.

Na poluvremenu je stajalo na semaforu 17:8, a koliko su gosti bili raspoloženi u napadu, dovoljno govori pokazatelj da su najefikasniji s po dva gola bili Horvat, Vori i Žarko Marković.

Ništa se nije promijenilo u nastavku osim što je Barcelona malo podigla nogu s gasa i smilovala se gostima. Tako se Zagreb u nekoliko navrata spustio na minus osam, Barcelona nije išla iznad 13 razlike, a završilo je 32:22.

Kod Zagreba po pet golova na kraju su zabili Mandalinić i Horvat, a kod Barcelone najefikasniji sa šest pogodaka bio je snažni poljski pivot Kamil Syprzak.