Cedevita nastavila pobjednički niz slavljem nad Petrol Olimpijom

Petar Jenjić • subota, 04.11.2017.

Košarkaši Cedevite na domaćem su parketu bili bolji od slovenske Petrol Olimpije rezultatom 84:60 čime su upisali sedmu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima i tako još jednom potvrdili dobru formu...

Sedmu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima upisala je Cedevita koja je na domaćem parketu, u sklopu sedmog kola ABA lige, svladala slovensku Petrol Olimpiju rezultatom 84:60. Momčadi Jure Zdovca ovo je peta pobjeda u ovom natjecanju u sezoni.

Zagrebačka momčad vodila je gotovo od početka do kraja, iako se sve do završnih minuta treće četvrtine nije uspjela odvojiti na dvoznamenkastu razliku. Olimpija u nešto kraćoj rotaciji ipak nije mogla ozbiljnije zaprijetiti.

Goste je vanjski šut držao u igri tijekom prvih šest minuta, slovenska momčad pogodila je četiri trice i vodila s 13:9. Međutim, do kraja prve dionice zagrebačka momčad pojačava obranu i radi seriju 14:2 čime odlazi na osam poena viška (23:15).

Cedevita je bez većih problema održavala prednost kroz naredih desetak minuta, ali unatoč vrlo niskom postotku šuta svojih protivnika, imala je dosta problema s obrambenim skokom pa se nije uspijevala značajnije odvojiti.

Demetris Nichols je početkom treće četvrtine donio domaćinu deset koševa viška (48:38), no Olimpija uzvraća serijom 10:2 i dolazi vrlo blizu. Ipak, Cedevita uzvraća na sličan način, greške slovenske momčadi koristila na najbolji mogući način i prelomila susret u svoju korist.

Najbolji je u redovima pobjednika bio Andrija Stipanović s 18 poena, Roko Ukić (šest skokova) i Demetris Nichols su dodali po 14 koševa. Jedini dvoznamenkast kod gostiju bio je Devin Oliver s 13 koševa, Roko Badžim ubacio je sedam poena uz četiri skoka.