Barcelona
Barcelona 2:1 Sevilla
Sevilla

Mihaela Bradovski • subota, 04.11.2017.

Već pomalo zaboravljeni Paco Alcacer koji igra uglavnom kada treneri u Barceloni nemaju previše izbora, iskoristio je priliku protiv Seville i s dva pogotka odveo svoju momčad do pobjede...

Barcelona se vratila na četiri boda prednosti ispred Valencije koja je ranije u subotu visoko svladala Leganes te je povećala prednost i nad madridskim Realom i tako stavila pritisak na Zidaneovu momčad. Svako kolo u Realu će pratiti i nadati se kiksu Barcelone, ali pritom oni moraju pobijediti u svim susretima.

Ovdje su se nadali da bi Sevilla mogla nešto "ušićariti" na Camp Nouu, ali više od dobrog otpora i solidnog nastupa gosti nisu mogli. Jedan od najzaslužnijih za pobjedu Barcelone bio je i bivši igrač Seville Ivan Rakitić koji je odigrao dobru utakmicu i sudjelovao kod oba pogotka Paca Alcacera.

Barcelona je do vodstva stigla u 23. minuti kada je Rakitić uputio dugačku loptu prema Alcaceru, Escudero je pokušao presjeći to dodavanje, ali učinio je to loše i Alcacer je imao lagan posao svladati Soriju.

U drugom dijelu Sevilla je uspjela doći do poravnanja i to u 59. minuti nakon kornera koji je izveo Ever Banega, a Guido Pizarro glavom poslao loptu u mrežu.

No samo šest minuta kasnije Barcelona je vratila prednost na svoju stranu. Rakitić je ubacio na peterac, tamo je bio Alcacer koji iz blizine zabija za 2:1.

Do kraja susreta promjene rezultata nije bilo, a Leo Messi u svom 600. nastupu unatoč velikoj želji nije uspio doći do pogotka.

Ivan Rakitić u 90. minuti napustio je travnjak uz veliki pljesak s tribina, a zamijenio ga je Javier Mascherano.