Cedevita glatko do pobjede na gostovanju kod Zaboka

Petar Jenjić • nedjelja, 05.11.2017.

Košarkaši Cedevite nisu imali prevelikih problema u petom kolu HT Premijer lige, Vitamini su u gostima nadigrali Zabok rezultatom 111:74 i tako ostali na vrhu prvenstvene ljestvice...

Dan nakon utakmice s Petrol Olimpijom Cedevitu je čekao dvoboj sa Zabokom u sklopu petog kola HT Premijer lige. Momčad Jure Zdovca nije imala prevelikih problema i lakoćom je slavila rezultatom 111:74. Ovom pobjedom Cedevita je ostala na vrhu ljestvice s pet pobjeda, dok je Zabok pao na omjer 2-3.

Već je nakon prve četvrtine zagrebačka momčad ubacila dvostruko više koševa od protivnika, vodila je 28:14. Do kraja poluvremena podebljala je prednost na 22 poena (55:33), a do kraja utakmice samo je ostalo pitanje kojom će razlikom pobijediti.

Cedevitu je do pobjede predvodio Toni Katić s 19 koševa (1/1 za dva, 5/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2) i pet asistencija, dok je Chris Johnson dodao 18 koševa (4/4 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 4/4) i pet skokova.

Najbolji su u redovima Zaboka s po 13 poena bili Ivan Vučić i Borna Kapusta (pet asistencija).