Prva HNL juniora: Rijeka vodeća nakon slavlja u Sesvetama

Sportnet • utorak, 07.11.2017.

Na igralištu u Sesvetama odigran je odgođeni dvoboj drugog kola Prve HNL juniora između Sesveta i Rijeke. To je ujedno bio posljednji susret tog kola. Obje momčadi tražile su tri boda. Rijeci su trebali u borbi za naslov jesenskog prvaka, a Sesvetama za bijeg od posljednjeg, 12. mjesta.

Rijeka je pobijedila 3:1 i zasjela na vodeće mjesto prvenstvenog poretka. Nakon prvog poluvremena igrači trenera Renata Pilipovića imali su vodstvo od 2:0. U nastavku Sesvećani su smanjili zaostatak i uhvatili priključak, ali bodovi su na kraju ipak pripali Riječanima.

U 12. minuti Dino Dukađin doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 33. minuti Milan Ristovski povećao je prednost Rijeke na 0:2. U 72. minuti Bartol Pavlović smanjio je prednost gostujućeg sastava na 1:2. Konačnih 1:3 postavio je Josip Mitrović u 90. minuti. Rijeka je protiv Sesveta prekinula niz od dva poraza zaredom.

Vrijedi spomenuti da je u šest odigranih utakmica postignuto 16 pogodaka, od toga 2.7 po utakmici.

Rezultat posljednje utakmice drugog kola Prve HNL juniora: Sesvete – Rijeka 1:3 (Pavlović 72/Dukađin 12, Ristovski 33, Mitrović 90).

Ostali rezultati drugog kola: Dinamo – Lokomotiva 2:2 (Knežević 10 – 11m, Čolina 89/Kastrati 23, Jedvaj 90), Rudeš – Inter Zaprešić 0:0, Istra 1961 – Osijek 0:2 (Durdov 45, 82), Hrvatski dragovoljac – Hajduk 1:2 (Gale 49/Barišić 20, Sekulić 75), Slaven Belupo – Cibalia 3:0 (Mladen 41, Nikšić 47, Drk 68).