Hermes Analitica iznenađujuće odnijela pobjedu iz Draženova doma

Petar Jenjić • utorak, 07.11.2017.

Košarkaši Hermes Analitice upisali su drugu pobjedu sezone u gostima kod Cibone i to rezultatom 92:83. Prvi je to poraz Vukova koji su na domaćem parketu pali na pomalo neočekivanoj prepreci...

Neočekivan poraz upisali su košarkaši Cibone koji su u Domu Dražena Petrovića zatvorili peto kolo HT Premijer lige. Bolja je od Vukova bila Hermes Analitica rezultatom 92:83 i tako stigla do druge pobjede sezone.

Osim prve četvrtine Cibona se jako mučila kroz dvoboj, Hermes je odigrala jako dobru utakmicu i na najbolji mogući način iskoristila nešto slabiji dan Vukova.

Napadački jako dobro odigranom prvom četvrtinom Cibona je stekla visoku prednost. Vukovi su u prvih deset minuta ubacili čak 34 poena, a primili tek 20 koševa. Učinkovitost Ciboninog napada pala je u drugoj četvrtini pa Hermes uzvraća na sličan način, a u samoj završnici prvog poluvremena prelazi i u minimalnu prednost (46:45).

Iako je uoči posljednje imala šest koševa viška (66:60), Cibona je stečenu prednost ispustila odmah početkom posljednje dionice. Na krilima Marka Raiča i Ivana Svobode Hermes Analitica je napravila seriju 12:0. Tri minute prije kraja Cibona se uspjela spustiti na poen zaostatka, no gosti uzvraćaju s dvije trice što se pokazalo presudnim po pitanju pobjednika u današnjoj utakmici.

Goste je do pobjede predvodio Ivan Svoboda s 23 poena, dok je Marko Raič dodao 19 koševa. Najbolji je u redovima Cibone bio Domagoj Bošnjak s 29 koševa, Cleveland Melvin je dodao 25 poena i šest skokova.