Cibonina muka se nastavlja, Vukovi upisali zaslužen poraz u Šibeniku

Branimir Korać • nedjelja, 12.11.2017.

Još jedan loš nastup i još jedan poraz za Cibonu, peti u nizu. Ovaj put na gostovanju na Baldekinu kod Šibenika koji je slavio sa 73:71, potpuno zasluženo nakon što je vodio cijelim tijekom susreta...

Cibonine muke se nastavljaju. Novi poraz upisan je u Šibeniku protiv lidera HT Premijer lige i to sa 73:71. Šibenčani su apsolutno zasluženo slavili i bilo bi nezasluženo da je Cibona ovdje u završnici izvukla pobjedu.

"Ne bih htio puno komentirati utakmicu. Nalazimo se u jednoj teškoj situaciji. Nadam se da ćemo se čim prije trgnuti i vratiti na pobjednički put jer ovo nismo mi", istaknuo je Marin Rozić nakon susreta.

Rozić je u pravu, Cibona gubi, izgleda jako loše i ničim ne opravdava ime i status. U Šibenik je doputovala nakon smjene trenera, na klupu je privremeno sjeo Ivan Tomas, ali većim dijelom susreta izgledala je očajno.

Voljni moment javio se tek nakon što je Šibenik otišao na gotovo 20 poena prednosti, Cibosi su očito odlučili pokazati kako ipak vrijede i da žele pobjedu, ali bilo im je kasno. Uspjeli su se na kraju vratiti, ali nisu uspjeli i okrenuti rezultat.

Domaćin je bio u potpuno drugom ritmu, od početka susreta bio je željniji pobjede i samim ulaskom u dvoboj i vodstvom 21:7 pokazao je da želi i traži pobjedu.

Cibosi su uspjeli spriječiti dodatni bijeg sve do drugog poluvremena kada su se Šibenčani potpuno odvojili na plus 19, ali Cibona je uspjela smanjiti zaostatak i doći na 70:69 dvije i pol minute prije kraka.

Imala je priliku i za preuzimanje vodstva, Novačiću je iscurila trica, zatim je promašio i Žorić da bi Bašić ubacio tricu i tu je susret riješen. Imala je Cibona na kraju napad za pobjedu ili barem produžetak, ali prvo je Uljarević promašio tricu da bi nakon toga Žorić prestupio i domaćin je proslavio pobjedu.

Kod sjajnih Šibenčana Bašić je ubacio 19 poena dok je kod Cibone Luka Žorić ubacio 14 poena.