Cedevita poražena kod Budućnosti u derbiju osmog kola ABA lige

Marjan Kreševac • nedjelja, 12.11.2017.

Cedevita je u osmom kolu ABA lige poražena na gostovanju u Podgorici, Budućnost je bila bolja rezultatom 66:60 i učvrstila svoje prvo mjesto na tablici sa samo jednim porazom...

Cedevita je u sklopu osmog kola ABA lige doputovala u Podgoricu na megdan Budućnosti koja je s omjerom 6-1 držala vodeću poziciju. U prvom ogledu ove sezone u finalu Superkupa ABA lige zagrebački košarkaši slavili su rezultatom 76:69, ali danas nisu uspjeli ponoviti niti igru niti rezultat iz tog prvog ogleda.

Susret je počeo dosta nervozno s obje strane s puno pogrešaka u dodavanju i isforsiranih šuteva bez izrađene pozicije, a sve u želji da se što prije napravi razlika i protivniku ubije sva nada u pozitivan rezultat. Usprkos svim nastojanjima u prvih osam minuta nije bilo značajnijeg odvajanja i igralo se uglavnom koš za koš. Tek u posljednje tri minute domaći se uspijevaju odvojiti na 23:16 prvenstveno zahvaljujući dobroj partiji Filipa Barovića.

Dobar nastup s kraja četvrtine domaći nisu uspjeli prenijeti u nastavak, već u 14. minuti Cedevita je anulirala prednost i čak povela 28:26. Tu prednost na kraju poluvremena zahvaljujući trici Krušlina 26 sekundi prije kraja gosti su zadržali i otišli na odmor rezultatom 35:34 u svoju korist. Izjednačena utakmica nastavila se sve do posljednjih minuta.

U posljednju minutu utakmice Budućnost je ušla s košem prednosti, na semaforu je stajalo 60:59. Gordić je uspio povezati koš i dodatno slobodno bacanje za 63:59, dok je s druge strane Murphy pogodio samo jedno od dva bacanja i približio goste na tri koša zaostatka 26 sekundi do kraja susreta. Ispostavilo se da su spomenuti Murphyjevi koševi bili i posljednji gostujući, do kraja nije ušlo ništa. Domaći su preko Gordića i Šehovića zaključili priču.

Kod Budućnosti istaknuli su se Gordić s 13 koševa, pet skokova i isto toliko asistencija te Barović s 11 koševa i osam skokova, dok su kod gostiju pohvale zaslužili Krušlin s 15 koševa i Murphy s 11 poena.