Petar Jenjić • nedjelja, 12.11.2017.

Još dvije utakmice osmog kola ABA lige odigrane su tijekom današnjeg dana. Crvena zvezda se na domaćem parketu namučila protiv FMP-a, dok je Petrol Olimpija bila bolja od MZT-a za koji je jako dobru utakmicu odigrao Dominik Mavra...

Bez nekolicine igrača košarkaši Crvene zvezde namučili su se za pobjedu protiv FMP-a. Na domaćem terenu slavila je rezultatom 84:77 i tako upisala šestu prvenstvenu pobjedu, dok je FMP pao na omjer 4-4.

Tijekom većeg dijela susreta gosti su ozbiljno prijetili, zadajući dosta problema svom protivniku. Ipak, na individualnu kvalitetu, prije svega Jamesa Feldeinea, domaćin je uspio prelomiti susret u svoju korist. Sredinom posljednje četvrtine FMP je došao na poen zaostatka (74:73), međutim, Zvezda uzvraća s pet uzastopnih poena i time lomi susret u svoju korist.

Spomenuti Feldeine odigrao je svoju najbolju utakmicu u dresu Crvene zvezde, a susret je zaključio s 31 poenom (7/14 za tricu) i pet asistencija. Nikola Jovanović je dodao 12 koševa i pet skokova u pobjedi domaćina. Filip Čović s 19 koševa i sedam asistencija predvodio je FMP.

Treću pobjedu u sezoni upisali su košarkaši Petrol Olimpije, slovenska momčad je kod kuće bila bolja od makedonskog MZT-a rezultatom 94:85. Domaćin se u drugom poluvremenu nijednom nije našao u zaostatku, uspijevali su gosti doći do minimalnog zaostatka pa i izjednačenja, no više od toga nije išlo. Olimpija je rutinski i bez prevelike drame privela utakmicu prema kraju.

Slovensku momčad je do pobjede predvodio Jordan Morgan s 20 poena, Gregor Hrovat dodao je 16 koševa i sedam skokova. Roko Badžim zaključio je susret sa sedam koševa (1/2 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 2/2), tri skoka, jednom asistencijom i tri ukradene lopte.

MZT-u nije pomogao niti vrlo dobri Dominik Mavra koji je susret zaključio s 21 poenom (2/4 za dva, 5/8 za tricu, slobodna bacanja 2/2), tri skoka i četiri asistencije za 35 minuta na terenu. Jure Lalić je za 23 i pol minute ostvario učinak od 13 koševa (5/6 za dva, slobodna bacanja 3/4), tri skoka i jedne asistencije.