Sportnet • petak, 17.11.2017.

Odigrane su prve utakmice osmog kola Eurolige u kojem su Real i Baskonia s lakoćom pobijedili Unicaju, odnosno Žalgiris. Spahijin Maccabi u gostima je bio bolji od Himkija, dok je Anadolu Efes kojeg vodi Velimir Perasović tijesno izgubio na svom terenu od Panathinaikosa.

PIŠE: Jan Šneler

Utakmica u Istanbulu mogla bi se okarakterizirati kao dvoboj Nicka Calathesa s jedne i Anadolu Efesa s druge strane. Grčki razigravač ostao je nažalost samo jedan skok udaljen od triple double učinka. Upisao je 29 koševa, devet skokova i deset asistencija uz samo dvije izgubljene lopte. Ipak, Efes nije bio toliko udaljen od pobjede. U posljednjoj četvrtini kada se lomio rezultat, hrvatski reprezentativac Kruno Simon postigao je tricu za vodstvo 77-75. Ipak, junak Panathinaikosa, Calathes, u posljednjoj minuti iz vrlo teške pozicije postiže tricu za vodstvo gostiju 82-79 i time donosi petu pobjedu svojoj momčadi ove sezone. Napomenimo još kako je Simon imao slabiju šutersku večer, svega šest koševa uz kombinirani šut 3/8.

Spahijin Maccabi nastavlja s dobrim predstavama i nakon poraza od Efesa prije par dana, ostvarili su petu pobjedu u Euroligi. Maccabi je kontrolirao većim dijelom utakmicu, međutim svega tri minute do kraja, prilikom izvođenja lopte sa strane izgubili su posjed te je Robinson smanjio zaostatak na samo 67:68. Nešto kasnije, Šved je promašio otvorenu tricu za vodstvo Himkija, a iz protunapada dvostruki NBA prvak Norris Cole zabija koš i dobiva faul te Maccabi odnosi važnu pobjedu u gostima 77:69. Domaćine su predvodili Šved s 21 košem te Robinson s double double učinkom od 17 koševa i 10 skokova. Kod gostiju Jackson je upisao 19 koševa a Cole je dodao 10 poena uz čak šest ukradenih lopti.

U preostale dvije utakmice nije bilo pretjeranih uzbuđenja. Baskonia je u Litvi svladala Žalgiris 97:77, dok je Real na svom terenu pobijedio Unicaju 89:57. Žalgiris se držao svega jednu četvrtinu te je već prije stanke, Baskonia nizom od četiri trice usmjerila tijek utakmice u svoju korist. Kod domaćina valja istaknuti solidnu partiju Micića koji je upisao 12 poena i osam asistencija, dok su goste predvodili Šengelia i Beaubois s 19 poena.

Real se još manje mučio s poznatim znancem, Unicajom. Gosti jednostavno nisu imali rješenja za fantastičnu šutersku večer Madriđana (šut za tri poena 14/28). Istaknimo još jednu dobru partiju mladog Dončića koji je ostvario učinak od 13 koševa, 10 skokova i šest asistencija. Kod gostiju Milosavljević je imao 10 poena, šest skokova i tri asistencije.