Cibona bez većih problema protiv Vrijednosnica Osijek

Sportnet • petak, 17.11.2017.

Prva utakmica Ante Nazora na klupi Cibone završila je očekivanom pobjedom. Nisu se dugo mučili igrači Cibone, te su već početkom drugog dijela prelomili utakmicu koja je završila 86:61...

PIŠE: Jan Šneler

Prva četvrtina završila je neodlučenim rezultatom i pružila je određenu zanimljivost. U tom periodu utakmice, Cibona se podosta oslanjala na energiju i kvalitetu Luke Žorića koji je završio četvrtinu s odličnim učinkom od sedam koševa, četiri skoka i tri asistencije. Domaći su kontrolirali igru, ali su ipak zbog velikog broja grešaka i promašenih bacanja, dozvolili gostima da dođu u egal.

Već početkom druge četvrtine vidjelo se kako Cibona želi što ranije prelomiti utakmicu i osigurati pobjedu. Nakon svega tri minute igre Bilinovac je pogodio tricu za najveće vodstvo Cibone do tada, 27:19. Međutim, opet Vukovi griješe i omogućuju Osijeku da se vrati i nekoliko minuta kasnije Markulin tricom vraća rezultat na 29:29.

U drugom poluvremenu, na parket je izašla vrlo odlučna i koncentrirana Cibona. Nakon svega par minuta igre, Cibona je ušla u seriju 16-0 i tek je Taylor pogođenim slobodnim bacanjem tri minute do kraja četvrtine prekinuo sušu koševa. Do prvog koša iz igre, Osijek je došao tek nakon sedam minuta igre u nastavku. Konačno, četvrtina je završila rezultatom 69:42 što je ujedno bila i najveća razlika koju je Cibona ostvarila.

Bilo je jasno kako je utakmica rezultatski riješena tako da je Nazor odlučio promiješati momčad i omogućiti onima s manje minuta da odrade susret do kraja. Cibona je nastavila održavati rezultatsku prednost, a jedino zanimljivo što možemo izdvojiti jest pogođena trica

Andrije Ćorića nakon prethodnih pet promašaja što je izrazito razveselilo malobrojnu publiku u Draženovom domu.

Kod Cibone najbolji je bio Žorić s 14 koševa, šest skokova i tri asistencije, dok je mladi Uljarević dodao 13 poena uz tri skoka i dvije asistencije. Kod gostiju, Jois je bio najučinkovitiji sa 17 koševa i devet asistencija, dok je Taylor uz 14 koševa upisao pet skokova, pet asistencijam ali i šest izgubljenih lopti.