Zabočani prejaki za Ribolu, gosti i dalje bez ijedne pobjede

Branimir Korać • petak, 17.11.2017.

Ribola Kaštela upisala je i šesti prvenstveni poraz te još uvijek čeka na prvu pobjedu. Novi poraz stigao je u Zaboku gdje je poražena s visokih 92:70...

U sedmom kolu HT Premijer lige Zabok je ugostio Ribolu i glatko slavio 92:70. Očekivana pobjeda Zabočana koji su dobro krenuli u sezonu, potpuno različito od gostiju koji još uvijek ne znaju za pobjedu.

Ovdje je susret od početka bio lišen neizvjesnosti, Zabok je potpuno kontrolirao situaciju na parketu i gosti su teško držali korak s boljim domaćinom.

U završnici prve četvrtine Zabočani su nakon slobodnih bacanja Petra Marića prvi put stigli do dvoznamenkaste prednosti. Ribola se nije predala i sredinom druge dionice preko Došena je smanjila na 34:31 da bi nakon toga uslijedila serija 11:2 domaćina za novo odvajanje.

U drugom poluvremenu ništa se nije mijenjalo što se tiče odnosa snaga, Ribola je posljednji put bila na jednoznamenkastom zaostatku kada je Mandić ubacio za 67:58 na startu posljednje dionice da bi do kraja susreta domaćin probio i granicu od 20 poena viška te uvjerljivo slavio.

Predvodili su ga Sven Smajlagić s 21 poenom i šest skokova, a po 15 poena ubacili su Ivan Vučić i Paško Vrlika (sedam skokova). Kod Ribole Nikola Došen ubacio je 23 poena uz pet skokova, a po 12 poena dodali su Aco Mandić (šest skokova) i Ante Đugum.