Bundesliga, 12. kolo, 17.11.2017, 20:30 h
Stuttgart
Stuttgart 2:1 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Dario Dodić • petak, 17.11.2017.

12. kolo Bundeslige na Mercedes-Benz Areni u Stuttgartu otvorili su istoimeni domaćin i Borussia Dortmund. Sva tri boda ostala su u Stuttgartu, pobjedonosni pogodak za domaćine postigao je mladi hrvatski reprezentativac Josip Brekalo...

Borussia Dortmund nalazi se u krizi, što je potvrdila i današnjim porazom na gostovanju kod Stuttgarta u sklopu 12. kola Bundeslige. Bez od strane kluba suspendiranog Pierrea-Emericka Aubameyanga te ozlijeđenog Christiana Pulišića Borussia je poražena u Stuttgartu čime je niz bez prvenstvene pobjede povećala na pet utakmica.

Izostanci i suspenzije primorali su gostujućeg stratega Bosza da u ofenzivu od prve minute gurne Götzea i Schürrlea, po prvi put je ovaj dvojac zaigrao zajedno od prvog sučevog zvižduka u posljednjih 365 dana. I upravo se Schürrle mogao proslaviti već u trećoj minuti, ali je iz izgledne pozicije poslao loptu kraj gola.

Vrlo brzo uslijedila je kazna. Iako Akolo zaslužuje sve pohvale za upornost, pogodak Stuttgarta iz pete minute ipak su zakuhali Bartra i Bürki, Akolo krade loptu gostujućem vrataru i posprema je u praznu mrežu.

Mogao je Götze nakon nešto više od pola sata igre dovesti Borussiju u egal, lijepo ga je poslužio Jarmolenko, dobro je Götze tukao pod gredu, ali još bolje reagira domaći vratar Zieler. I kad se činilo kako će Stuttgart na odmor s prednošću, duboko u sučevom dodatku prvog poluvremena dosuđen je jedanaesterac za goste nakon što je Pavard rukom u kaznenom prostoru spriječio Götzeovo dodavanje.

U izostanku Aubameyanga loptu je na bijelu točku stavio Schürrle, ali sjajno ga čita Zieler, no u nastavku akcije na pravom se mjestu našao Philipp i silovito zabija u gornji lijevi kut za 1:1.

Na poluvremenu domaći strateg Wolf povlači sjajan potez, igru napušta strijelac Akolo, u igru ulazi Josip Brekalo i vrlo brzo zabija pobjedonosni pogodak za Stuttgart. Igrala se 51. minuta, Ozcan duboko sa svoje polovice gura u priliku mladog Hrvata, Brekalo se s centra sjurio po desnoj strani, u šesnaestercu prevario Zagadoua i zabio za vodstvo domaćih.

Bio je ovo ujedno prvijenac Brekala u Bundesligi i prvi gol koji je u Bundesligi za Stuttgart zabio Hrvat nakon Zvonimira Solde, koji je posljednji put za svoj Stuttgart u Bundesligi zabio daleke 2005. godine.

Do kraja susreta bliže je trećem pogotku bio domaćin nego izjednačenju Borussia, dobre su prilike propustili Ozcan, Asano i Brekalo, ali sve će se to brzo zaboraviti jer je Stuttgart ubilježio velika tri boda.