CD Leganes
CD Leganes 0:3 Barcelona
Barcelona

Dario Dodić • subota, 18.11.2017.

Nogometaši Barcelone u 12. su kolu španjolske La Lige došli do 11. prvenstvene pobjede. Iako nisu odigrali posebno dobru utakmicu, igrači Ernesta Valverdea ubilježili su laganu pobjedu u gostima kod Leganesa...

Iako u najmanju ruku nije impresionirala, Barcelona je na gostovanju kod Leganesa upisala poprilično laganu pobjedu i uoči madridskog derbija s utakmicom više pobjegla Atleticu i Realu na 11 bodova. U 12. kolu La Lige Barca je upisala 11. pobjedu i još jednom dokazala da pod Ernestom Valverdeom ove sezone dominira. U 12 utakmica Barca je primila tek četiri pogotka, najbolji je to ulazak u prvenstvo Katalonaca u povijesti.

Nije to bila posebno lijepa utakmica, Leganes je zaslužio više od poraza 3:0, ali u ofenzivnom dvoboju Luis Suarez nadmašio je Amrabata i Beauvuea, dok je u dvoboju vratara pobjedu ispred Leganesovog Cuellara odnio Barcin Ter Stegen.

I dok se najbolji igrač gostiju Leo Messi nije posebno istaknuo, Valverdea pred ogled s Juventusom u Ligi prvaka idući tjedan razveselio je povratak Luisa Suareza u golgetersku formu.

Upravo je Urugvajac dvama pogocima osigurao sva tri boda Barceloni i tako prekinuo neugodan niz, najgori otkad je stigao na Nou Camp - nakon 479 sušnih minuta Suarez je zatresao protivnički mrežu.

Igrala se 28. minuta, Paco Alcacer se namjerio s desne strane ubaciti loptu na peterac, na Suareza, lopta mu je prešla preko noge i pretvorila se u udarac te tako prevarila Cuellara čiju slabu reakciju koristi Urugvajac za lagani pogodak i prednost Barcelone.

Imao je i Leganes dobrih prilika, ali već spomenuti Amrabat i Beauvuve nisu bili posebno raspoloženi i precizni, a i kad su uspjeli pogoditi okvir protivničkog gola na pravom je mjestu bio Ter Stegen.

Svojim drugim pogotkom Luis Suarez je potvrdio pobjedu Barcelone u 60. minuti kada je iz voleja odbijenu loptu pospremio u mrežu za 2:0. Za konačnih 3:0 u samoj završnici pobrinuo se Paulinho. Iako je puno kritika stiglo na račun Barcelone zbog dovođenja Paulinha zanimljivo je istaknuti kako je ove sezone u La Ligi zabio jednak broj golova kao i Bale, Benzema i Cristiano Ronaldo zajedno - četiri.

Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta u dresu Barce i bio među boljim pojedincima gostujuće momčadi.