Hrvatski Telekom Prva liga, 16. kolo, 18.11.2017, 18:00 h, Rujevica, gledatelja: 4892

Marjan Kreševac • subota, 18.11.2017.

U sklopu 16. kola HT Prve lige Rijeka je na svom travnjaku dočekala Inter iz Zaprešića. Pokušali su domaći sve što je u njihovoj moći kako bi prekinuli dugotrajni post, ali nisu uspjeli. Inter je odnio kući veliki bod nakon utakmice bez pogodaka...

Marin Zulim
79'
16
Tomislav Haramustek
90'+2'
11
Dejan Mezga
90'+3'
Samir Toplak

Nakon uspjeha u osmini finala Kupa Hrvatske nogometaši s Rujevice željeli su nastaviti na isti način i protiv Intera iz Zaprešića. Čak je i Matjaž Kek prije susreta najavljivao juriš s jedinom namjerom da sva tri boda ostanu kod kuće. Da misli ozbiljno Kek je pokazao kada je na teren poslao sve najbolje što ima na raspolaganju, od prve minute na terenu se tako našao i Gavranović.

Od prvog sučevog zvižduka domaći su imali su loptu u svojim nogama i većina događanja odvijala se na polovici gostiju. Nije to bio baš onakav juriš kakav je najavljivao Kek, ali Rijeka je definitivno bila bolji takmac na terenu. No takav odnos snaga nije producirao ništa dobrog po domaće kako navijače tako i igrače. Svi pokušaji odbijali su se od mobilne Interove obrane.

Koliko su gosti bili dobri u branjenju svojih vrata najbolje govori činjenica da smo prvi udarac u okvir vidjeli u 24. minuti kada je nakon dodavanja s Gorgonom Bradarić pucao sa 17 metara, lopta se odbila od bloka, ali Santini je bio spreman. Na novu prigodu čekalo se do 37. minute, Vešović je lijepo ubacio, Santini kratko dirao loptu, a Mazalović u posljednji trenutak odbio loptu u korner.

Premalo dobroga ponudili su igrači Rijeke u prvih 45 minuta susreta i s pravom su vjerojatno dobili kritike svog trenera na odmoru. Da su bile primjerene vidjelo se po načinu na koji su domaći ušli u drugo poluvrijeme, s još više želje i još većim pritiskom prema gostujućem golu. U 62. minuti Vešović je opet probio stranu, ali novi ubačaj završio je ponovno u korneru. Matei je prenio loptu nakon ubačaja, ali Santini je bio brži od Gavranovića koji je čekao loptu na drugoj vratnici.

Na pitanje zašto ne spominjemo Inter i njegove šanse postoji jednostavan odgovor, nije ih bilo. Vrijedan spomena bio je tek pokušaj Blaževića iz 65. minute s nekih 18 metara od gola, ali obrana Rijeke uspjela je izblokirati njegov pokušaj. Vratimo se nazad Rijeci koja je pokušala sve što je mogla i znala kako bi razveselila navijače i nakon više od dva mjeseca počastila ih prvenstvenom pobjedom, ali jednostavno nije išlo.