Neizvjesna završnica pripala Petrol Olimpiji, Slovenci do pobjede kod Partizana

Petar Jenjić • subota, 18.11.2017.

U susretu devetog kola regionalne ABA lige košarkaši Petrol Olimpije slavili su na gostovanju kod srpskog Partizana s minimalnih 78:77 i tako stigli do četvrte prvenstvene pobjede...

Četvrtu pobjedu u sezoni upisala je Petrol Olimpija koja je na gostovanju kod Partizana, u vrlo neizvjesnoj utakmici, slavila s minimalnih 78:77 i tako nanijela srpskoj momčadi četvrti poraz.

Domaćin je odigrao jako dobru prvu četvrtinu, primio tek devet poena i stigao do dvoznamenkaste prednosti (20:9). Održavao je Partizan prednost sve do drugog poluvremena kojeg bolje otvaraju gosti. Nedostajalo je ideje u napadu srpske momčadi koja je sve češće gubila lopte, a u 28. minuti Olimpija je stigla do preokreta (57:56).

U posljednjoj minuti utakmice gosti su imali poen prednosti kada Lorbek gubi loptu, a Williams-Goss iz kontre poentira za vodstvo Partizana (77:76). Ipak, nakon dva napadačka skoka Vanja Marinković radi prekršaj nad Lorbekom koji pogađa oba slobodna bacanja i tako donosi pobjedu Olimpiji.

Goste je do pobjede predvodio Jan Špan s 20 poena (trica 6/11, slobodna bacanja 2/2) i pet asistencija, Devin Oliver je dodao 16 koševa. Roko Badžim je za 19 i pol minuta na terenu ostvario učinak od devet poena (2/4 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 2/2), tri skoka i dvije asistencije.

Najbolji je kod Partizana bio Strahinja Gavrilović sa 17 koševa i 11 skokova.