Luka Medić • nedjelja, 19.11.2017.

Zaključeno je 12. kolo Bundeslige. Schalke je s 2:0 bio bolje od HSV-a, dok je Werder s visokih 4:0 porazio Hannover...

Nogometaši Schalkea iskoristili su kiks Leipziga i s novom pobjedom skočili su na drugo mjesto. Schalke je do sedme prvenstvene pobjede stigao na svojoj Veltins Areni protiv HSV-a. Tako je Gelsenkirchena nastavio odličan niz, ovo mu je šesta utakmica za redom u kojoj nije zabilježio poraz, dok je HSV nastavio s lošim rezultatima ove sezone. Njemačkom velikanu ovo je bio osmi poraz ove sezone. Više ima tek Köln.

Domaćini su bili bolji od samog početka, a do vodstva su stigli u 15. minuti iz kaznenog udarca nakon što je Jung u svom kaznenom prostoru srušio Konopljanku. Ukrajinski nogometaš ušao je u kazneni prostor gostiju i taman kada se pripremio udarac, na zemlju ga je poslao gostujući veznjak, a sudac Hartmann pokazao je na bijelu točku. Precizan izvođač bio je Di Santo. Schalke je i nakon vodećeg pogotka bio bolji, a upravo se Konopljanka okušao u 25. minuti, ali njegov pokušaj s velike udaljenosti završio je preko vrata. Gosti su prvi put zaprijetili pred kraj prvog dijela, ali pokušaj Waldschmita obranio je Farhmann.

U drugi dio bolje su ušli gosti koji su veliku priliku imali na samom početku nastavka igre. Ponovno je Waldschmit, iz slične situacije testirao Farhmana, a ovog puta udarac je bio opasniji, no vratar Schalkea obranio je taj pokušaj. U nastavku akcije lopta se odbila do Diekmeiera koji je s desetak metara pucao iz prve, no njegov pokušaj blokirala je domaća obrana. HSV je u tim trenutcima bio puno bolji, nekoliko minuta kasnije Hunt je imao veliku priliku, ostao je sam na nekih desetak metara i uputio je udarac, Farhman je već bio svladan, no ovog puta saveznik domaćih bila je vratnica.

Promašaje HSV-a s početka drugog dijela Schalke je kaznio desetak minuta prije kraja susreta kada je Burgstaller ostao sam na sedam-osam metara od vrata gostiju. Vidio ga je Konoplyanka koji mu je proslijedio loptu, a napadač Schalkea bez problema je plasirao loptu u mrežu za potvrdu pobjede i nova tri boda.

Nakon 12 kola Schalke je s 23 boda drugi, koliko ima i treći Leipzig. Bayern sada Schalkeu bježi šest bodova. U idućem kolu Schalkea čeka najveći derbi, onaj ruhrski, protiv Borussije u Dortmundu. HSV je ostao na 15. mjestu s deset osvojenih bodova. U idućem kolu HSV dočekuje Hoffenheim.

U drugom susretu dana u Bremenu sastali su se domaći Werder i najveća senzacija dosadašnjeg dijela prvenstva Hannover. Domaćini su u krizi i sve je izglednije da će ove godine spašavati živu glavu sve do kraja, dok su gosti u svojoj povratničkoj sezoni iznenadili sve, ali nakon odličnog ulaska u prvenstvu uslijedio je pad u igri, pa je Hannover sve bliži sredini nego vrhu tablice. Novo gostovanje u Bremenu završilo je katastrofalno za goste, jer su, kao i posljednji put kada su gostovali kod Werdera prije malo manje od dvije godine, primili četiri komada. Werder je slavio s 4:0, a junak utakmice bio je Max Kruse koji je postigao tri pogotka, a kod prvog bio je asistent.

Werder je poveo u 39. minuti susreta nakon što je Kruse preciznim dodavanjem izbacio tri gostujuća igrača i stvorio šansu za Bartelsa koji pogađa za 1:0. U drugom dijelu na scenu stupa upravo Kruse, a u 22 minute postigao je hat-trick. Prvo je povećao prednost u 55. minuti, a zasluge za taj pogodak pripadaju Bargfredeu koji je ukrao loptu na sredini terena, istrčao kontru i onda uposlio Krusea koji je poentirao za 2:0.

Četiri minute kasnije ponovno kontra za domaće, ovog puta predvodio ju je strijelac prvog pogotka Bartels koji je na desnoj strani, u kaznenom prostoru pronašao Krusea, a napadač domaćih prvo se riješio svog čuvara, a onda i precizno pogodio donji desni kut Esserovih vrata. Konačnih 4:0 Kruse je postavio u 77. minuti nakon što ga je uposlio Bartels. Ovog puta Kruse je vješto izbjegao zaleđe, izvukao se na desnu stranu i precizno pogodio isto mjesto kao kod prethodnog pogotka.

S nova tri boda Werder je i dalje u zoni ispadanja, ali sada je na 16. mjestu s osam osvojenih bodova. Hannover je osmi s 18 bodova. U narednom kolu Werder gostuje kod Leipziga, dok će Hannover dočekati Stuttgart.