Slaba treća četvrtina presudila Zadru, Zvezda odnijela pobjedu iz Višnjika

Petar Jenjić • ponedjeljak, 20.11.2017.

Posljednji susret devetog kola regionalne ABA lige pripao je košarkašima Crvene zvezde koje su u Višnjiku bile bolje od Zadra i tako prekinuli niz Naglićeve momčadi od pet uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima. Srpska momčad slavila je rezultatom 88:76...

Zadar nije uspio nastaviti niz od pet pobjeda iz ABA lige i prvenstva Hrvatske. U goste Naglićevoj momčadi stigla je Crvena zvezda koja je upisala težak poraz u Euroligi protiv Olympiakosa prije tri dana, međutim, niti to nije omelo srpsku ekipu da danas dođe do pobjede.

Gosti su svoju treću uzastopnu pobjedu, sedmu ukupno, upisali zahvaljujući odličnom igrom u trećoj četvrtini. Zadar je odigrao vrlo dobro prvo poluvrijeme, bio u vodstvu gotovo cijelo vrijeme, no u nastavku susreta je popustio, spomenutu treću četvrtinu izgubio sa 29:9 i u konačnici bio prisiljen prihvatiti poraz.

Jako dobro igrao je Zadar na otvaranju utakmice i držao prednost na svojoj strani. Domaća momčad često je probijala prvu liniju protivničke obrane i dolazila do laganih poena. Od toga je najviše profitirao Preston Knowles sa šest poena u vrlo kratkom periodu. Kratka napadačka kriza donijela je i treću osobnu Ivi Ivanovu te izjednačenje Zvezde (15:15). Vrlo agresivno igrao je Zadar ne dopustivši protivniku lagane poene i to se vidjelo na rezultatu krajem prve dionice (23:19).

Crvena zvezda nije uspijevala prijeći u vodstvo, iako je konstantno bila blizu. Dobra rola Ognjena Dobrića držala je goste u egalu, dok je Zadar profitirao pick and rolom i došao do brojke od 11 asistencija za 15 minuta igre. Ipak, nakon trice Milka Bjelice srpska je momčad prešla u minimalno vodstvo (35:34). Domaćin se u završnici poluvremena vratio u dobar ritam i na poluvrijeme otišao s tri koša viška (45:42).

Za razliku od prvog, Zadar je u drugom igrao vrlo slabo, a gosti su to koristili jako dobro. U samo tri minute srpska je momčad napravili veliku seriju 17:0 i otišla na najvećih 12 koševa viška (61:49). Tek devet poena ubacio je Zadar u trećoj četvrtini, naspram 29 Zvezde koja je došla do veliki 17 razlike (71:54).

Nije se Zadar predavao u posljednjoj četvrtini, iako su gosti vodili i s preko 20 razlike. Domaća momčad napravila je seriju 10:0, a tri minute prije kraja stigla i do osam koševa minusa (78:70), međutim, više od toga nije išlo pa je Zvezda stigla do sedme prvenstvene pobjede.

Goste je do slavlja predvodio Milko Bjelica s 20 poena, dok je Taylor Rochestie dodao 14 koševa. Najbolji je kod Zadra bio Preston Knowles sa 17 koševa, Joshua Bostic je dodao 14 poena.