Eibar
Eibar 5:0 Real Betis
Real Betis

Luka Medić • utorak, 21.11.2017.

Kompletirano je 12. kolo španjolske Primere, u posljednjem susretu Eibar je pred svojim navijačima demolirao Betisa s visokih 5:0, a gosti su susret završili s igračem manje...

Eibar je konačno pobijedio. I to momčad iz gornjeg dijela tablice. Prošle sezone Eibar je bio jedna od senzacija prvenstva, i ove godine ušao je dobro u sezonu, no onda je uslijedio niz od čak devet utakmica bez pobjede od čega čak sedam poraza. No, i tom nizu došao je kraj. Izgleda da je Eibaru dobro došla stanka od točno 15 dana, a u 12. kolu Eibar je s visokih 5:0 porazio Betis. Gosti su tako upisali treću uzastopnu utakmicu bez pobjede.

Da to neće biti dobra večer za goste iz Andaluzije vidjelo se već u šestoj minuti susreta kada je stoper domaćih Amat u jednom pokušaju izbijanja lopte pogriješio i pogodio vlastitu mrežu za vodstvo domaćih 1:0. Eibar je prednost povećao u 30. minuti, a strijelac je bio Escalante koji je glavom s nekoliko metara u mrežu poslao loptu koju mu je nabacio Junca. Još jedna velika greška gostujuće obrane jer je veznjak domaćih ostao sam na drugoj stativi i bez većih problema je savladao Adana.

S tim rezultatom otišlo se na odmor, a nakon desetak minuta igre u nastavku susreta utakmica je riješena, Eibar je postigao treći pogodak, a Betis je ostao s igrače manje. Mandi je napravio prekršaj u svom kaznenom prostoru i za to je dobio crveni karton. Eibar je dobio priliku iz jedanaesterca, a novi pogodak postigao je Charles. Do kraja utakmice Eibar je postigao još dva pogotka, prvo se Charles još jednom upisao u strijelce u 71. minuti, dok je konačnih 5:0 postavio Enrich deset minuta prije kraja susreta.

Eibar je tako prekinuo crni niz i stigao do treće pobjede u sezoni i s 11 bodova drži 17. mjesto. Betis je ostao deveti sa 17 bodova. U narednom kolu Betis dočekuje Gironu, dok će Eibar u goste kod Alavesa.