Kustošija prekinula loš niz u gostima, Dugopolje i Gorica poraženi

Sportnet • subota, 25.11.2017.

Odigrano je 18. kolo Druge HNL u kojem su glavni kandidati za prolazak u 1. HNL, Dugopolje i Gorica propustili iskoristiti remi Dinama II...

AUTOR: Jan Šneler

Iako su ove sezone imali velikih problema s osvajanjem bodova pred vlastitim navijačima, danas je Varaždin odigrao posve drugačiju utakmicu. Bili su puno bolji od trećeplasirane Gorice i zasluženo slavili. Apsolutni junak bio je Domagoj Drožđek koji je u 31. minuti donio vodstvo domaćima, da bi u 71. minuti razriješio sve dvojbe svojim drugim golom. Svoju fantastičnu predstavu zaokružio je trećim pogotkom u 81. minuti koji mu je ujedno bio i peti ove sezone.

Nakon poraza od Dugopolja, Hajduk II upisao je još jedan poraz. Danas je bolji bio Hrvatski Dragovoljac. Samo jedan gol mogli smo danas vidjeti u Sigetu, onaj Valentina Majstorovića iz 9. minute utakmice. Ovom pobjedom, Dragovoljac se pomalo izvlači iz one zone za ispadanje, dok je Hajduk zauzeo sedmu poziciju.

Trenutno vodeća momčad na tablici, Dinamo II, upisala je četvrti ovosezonski remi na gostovanju kod Šibenika. Šibenčani su nastavili lijepi niz od pet utakmica bez poraza, što je i razlog zašto se nalaze na trenutno sigurnom osmom mjestu. Dinamo je povećao prednost pred Dugopoljem na dva boda a upravo će te dvije momčadi za osam dana međusobno igrati.

Lučko je produbio niz bez pobjede koji traje već osmo kolo. Ovoga puta bolji je bio Solin. Domaći su došli u vodstvo u 6. minuti preko Rihtara, međutim već sedam minuta kasnije napadač Solina, Jurić, vraća rezultat u egal. Lučko danas nije imao niti sreće tako da su u 32. minuti došli u vodstvo autogolom Knezovića. Konačni rezultat postavio je preciznim udarcem s bijele točke Svalina u 65. minuti.

Sesvete su pobjedom u gostima kod Dugopolja 1:0 još jednom potvrdili odličnu formu posljednjih nekoliko kola. Strijelac jedinog pogotka bio je Matej Ćosić u posljednjim sekundama utakmice. U dvoboju začelja, Kustošija je golovima Simeunovića u 22. minuti i Solde u 83. minuti bila bolja od posljednjeg Novigrada.