Real Madrid
Real Madrid 3:2 Málaga
Málaga

Dario Dodić • subota, 25.11.2017.

Uz puno su muke nogometaši Real Madrida na Santiago Bernabeuu došli do sva tri boda protiv raspoložene Malage. Kraljevski je klub u susretu 13. kola Primere slavio s 3:2...

Iako je dobro krenuo u dvoboj 13. kola Primere protiv Malage na svom Santiago Bernabeuu, iako je postigao čak tri pogotka, Real Madrid se nije baš iskazao. Jedva su aktualni prvaci Španjolske i Europe svladali Malagu koja se u Madrid došla nadigravati, pogodak za pobjedu postigao je Cristiano Ronaldo nakon jedanaesterca koji je iznudio Luka Modrić.

Želi li uopće sanjati o tituli prvaka Real praktički nema pravo na kiks do kraja prvenstva. U tu se "matematiku" Zidaneove momčadi nikako nije uklapalo ispuštanje pobjede protiv Malage na domaćem travnjaku, ali dugo se Real mučio s gostima, teško je izvojevao ovu pobjedu Kraljevski klub.

To već znaju i ptice na grani, a danas je po tko zna koji put i potvrđeno, Real Madrid nije ista momčad bez Luke Modrića na terenu. Upravo je hrvatski kapetan unio puno živosti kod domaćih kada je ušao u igru i kreirao akciju te iznudio penal koji je na kraju Realu donio sva tri boda.

Činilo se da se sprema katastrofa Malage kada je već u devetoj minuti Real poveo. Balon na desnoj vratnici pronalazi Ronalda, koji glavom šalje loptu u okvir gola, na sreću domaćih lopta se odbija do Benzeme, koji je lagano posprema u mrežu i prekida niz od sedam prvenstvenih utakmica bez postignutog pogotka.

Brzo je uzvratila Malaga. U 18. minuti Keko koristi neopreznost domaće obrane, šalje loptu u kazneni prostor Reala, tamo je prsima prima i odmah iz drugog dodira u mrežu Reala šalje Rolan.

Samo tri minute trajalo je veselje gostiju, u 21. minuti Casemiro glavom nakon ubačaja Kroosa iz kornera vraća Kraljevski klub u vodstvo. Kontroverzna situacija zbila se u posljednjim sekundama prvog dijela kada je Baysse glavom zabio za 2:2 - teško je reći je li sudac Jesus Gil Manzano dosudio prekršaj u napadu ili je prije nego je lopta završila u mreži označio kraj prvog dijela.

Malaga u nastavku ipak dolazi do izjednačenja, u 53. minuti Chory Castro je odapeo s preko 20 metara i pogodio za 2:2.

Tražio je Real pobjedu, ali s Benzema i Ronaldo su u očitoj golgeterskoj krizi, posebno se promašajima istaknuo Portugalac - pamtit će onaj iz 63. minute kada mu je Varane glavom spustio loptu, a ovaj s par metara propustio poslati je u mrežu. Zidane je shvatio da je vrag odnio šalu pa u igru za posljednjih pola sata šalje Modrića umjesto indisponiranog Isca. Luka se brzo nametnuo igrom, a 15-ak minuta kasnije kreirao akciju koja je rezultirala pogotkom Reala.

Igrala se 76. minuta, Luka je povukao kontru Reala i zatim gurnuo loptu na desnu stranu do Lucasa, ovaj mu je vraća u sredinu, Luka je gura ispred Hernandeza koji ga ruši, Manzano pokazuje na bijelu točku. Nije pravi Ronaldo, to je bilo jasno i prije udarca s 11 metara. Gađao je lijevo, pogodio mu je stranu Jimenez i obranio, ali na sreću domaćina lopta se odbija u noge Ronalda koji iz drugog pokušaja ne promašuje. Zanimljiv je podatak da je sedam jedanaesteraca izvodio protiv Malage u karijeri Ronaldo, a čak je četiri propustio realizirati.

U samoj završnici utakmice još je jednom Ronaldo zatresao Jimenezovu mrežu, no linijski sudac označio je zaleđe Lucasa koji je poslao loptu u sredinu za Portugalca. Bila je to u najmanju ruku dvojbena odluka jer se prema usporenim snimkama čini kako je Lucas bio u ravnini s posljednjim redom Malage.

Neće previše razbijati glavu domaći nogometaši, osim možda Ronalda na čijem se licu da iščitati nervoza zbog slabe forme, pobjeda se pamti, igru će Zidane i društvo pokušati što prije zaboraviti.

Mateo Kovačić pobjedu je Reala odgledao s klupe za pričuve.