Bundesliga, 13. kolo, 25.11.2017, 18:30 h
Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach 2:1 Bayern
Bayern

Dario Dodić • subota, 25.11.2017.

Nogometaši Bayerna doživjeli su prvi poraz otkako je klupu ponovno preuzeo Jupp Heynckes, u Mönchengladbachu je u sklopu 13. kola Bundeslige do pobjede došla Borussia...

Morao je doći i taj dan, ranjeni Bayern prvi je put poražen otkako je klupu bavarskog diva ponovno preuzeo Jupp Heynckes. Devet je pobjeda nanizao Bayern (jednu nakon jedanaesteraca u Kupu), ali nizu je večeras došao kraj, Borussia Mönchengladbach je nekadašnjoj legendi kluba i svom najboljem strijelcu u povijesti Bundeslige, Heynckesu, nanijela prvi poraz nakon povratka na klupu prvaka Njemačke.

Nije to bilo toliko veliko iznenađenje, Bayern je u Mönchengladbach stigao bez popriličnog broja važnih igrača, zbog ozljede nisu nastupili Robben, Ribery, Neuer, Rafinha, Müller, Alcantara, Alaba i Costa, a uz to valja naglasiti kako je po trenutnoj formi Borussia najbolja momčad Bundeslige. U posljednja četiri kola, računavši današnje, Borussia je jedina osvojila deset bodova.

Unatoč svemu Bayern je bio taj koji je kontrolirao igru, ali bila je to poprilično jalova inicijativa, dok su domaći nogometaši bili iznimno konkretni. Ružan događaj obilježio je početak utakmice, nakon desetak minuta igre Kramer je zbog ozljede glave zadobivene nakon sudara s Westergaardom krvav na nosilima napustio igru. Kramer je već u prošlosti zadobio jednu neugodnu ozljedu glave, u finalu Svjetskog prvenstva 2014. godine igrao je s potresom mozga 14 minuta nakon čega je napustio igru, a poslije se nije sjećao utakmice.

Nakon što Bayern inicijativu nije pretvorio u konkretnu prednost poveli su domaćini. Manje od deset minuta prije kraja Süle ruši Hazarda u kaznenom prostoru Bavaraca, video-tehnologija potvrdila je kontakt i sudac je pokazao na bijelu točku. Sam je Hazard izveo najstrožu kaznu, dotaknuo je Ulreich loptu, ali nije uspio spriječiti zgoditak.

Uzvratio je Bayern vrlo brzo preko Lewandowskog, ali poljski napadač umjesto mreže pogađa okvir gola, a dvije minute kasnije i minutu prije odmora Ginter podiže vodstvo domaćina na 2:0.

U nastavku se Borussia fokusirala na čuvanje rezultata. Bayern je sve više pritiskao kako je susret odmicao kraju, a kada je u 74. minuti Vidal lijepim golom smanjio na 2:1 činilo se kako se smiješi novi preokret Bayerna.

No, izdržali su domaći nogometaši, Bayern do kraja nije ozbiljnije prijetio, bliže je trećem golu bila Borussia nego izjednačenju Bavarci. Josip Drmić mogao je u sudačkoj nadoknadi potvrditi pobjedu Borussije, ali bio je neprecizan, neće previše domaći žaliti za time jer tri su boda upisana, Borussia se bodovno poravnala s trećeplasiranim Schalkeom koji je izvukao bod protiv Borussije Dortmund.