Bundesliga, 13. kolo, 26.11.2017, 18:30 h
Köln
Köln 0:2 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Luka Medić • nedjelja, 26.11.2017.

U posljednjem susretu 13. kola Bundeslige Hertha je gostovala kod Kolna, a u glavni grad vraća se sa sva tri boda. Hertha je slavila s 2:0, a oba pogotka postigao je Vedad Ibišević...

Nakon što su sredinom prošlog tjedna srušili Arsenala, nogometaši Kolna ponovno su razočarali. Ni u 13. utakmici ove sezone Köln nije upisao pobjedu, s 2:0 pred svojim navijačima poražen je od Herthe. Gosti, koji su se u četvrtak porazom od Bilbaa oprostili od Europe, stigli su do četvrtog ovosezonskog slavlja na krilima Vedada Ibiševića koji je postigao oba pogotka na susretu.

Gosti su, uz dosta sreće, poveli u 17. minuti nakon kornera. Najviši u skoku bio je Rekik koji je uputio udarac, no Horn je to obranio. No, odbijena lopta stigla je do Ibiševića koji ju je poslao u mrežu. Iako su domaćini tražili zaleđe, usporena snimka je pokazala da je pogodak regularan. Do kraja poluvremena gosti su bili bolji, imali su i nekoliko prilika za povećanje prednosti, no i ono što je išlo u okvir obranio je Horn. Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću Herthe.

U nastavak susreta bolje ulaze domaćini koji su odmah krenuli po izjednačenje. Najveću priliku za Köln, nakon sat vremena igre, imao je Pizarro, no njegov pokušaj s 15-ak metara obranio je Jarstein. A četiri minute kasnije Hertha je postigla i drugi pogodak i tako riješila pitanje pobjednika. Selke je u prodoru ušao u kaznenom prostoru, a na pod ga je poslao Lehmann. Sutkinja Bibiana Steinhaus odmah je pokazala na bijelu točku, a precizan izvođač bio je Ibišević.

Hertha je tada ugasila motore i mirno privela utakmicu kraju, unatoč pokušajima domaćih da ipak smanje zaostatak. No, do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je tako Hertha stigla zasluženo do pobjede. Nakon 13 kola Hertha je na 11. mjestu sa 17 osvojenih bodova, dok je Köln posljednji sa samo dva osvojena boda. Za tjedan dana Köln gostuje kod Schalkea, dok će Hertha dočekati Eintracht.