Valencia
Valencia 1:1 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • nedjelja, 26.11.2017.

Derbi 13. kola Primere između Valencije i Barcelone okončane je remijem 1:1. U vrlo zanimljivom dvoboju Valencia je imala vodstvo do posljednjih deset minuta kada je Jordi Alba postavio konačan rezultat...

Vrlo dobru utakmicu odigrali su Valencia i Barcelona, a na kraju nije bilo pobjednika. U posljednjim trenucima mogli su i jedni i drugi do sva tri boda, ali Neto je bio oprezan na jednoj strani, a Zaza neprecizan na drugoj.

Od početka susreta bilo je jasno kakav ćemo dvoboj gledati. Barcelona je imala na svojoj strani posjed lopte kao i obično, Valencia se disciplinirano branila i kada god bi oduzela loptu, pokušala je brzom tranzicijom stvoriti probleme gostima.

Dugo se čekalo na prave velike prilike i nakon prve Barcelona je trebala voditi. U 30. minuti Rakitić je pronašao Messija koji je pucao, Neto se bacio i izbacio loptu iz gola, a usporena snimka pokazala je kako je lopta prošla gol liniju, no suci nisu priznali pogodak.

Dok su Barcelonini igrači u nevjerici pokušavali suce nagovoriti na promjenu odluke, sijevnula je kontra Valencije koju je završio udarcem s ruba kaznenog prostora Simone Zaza, ali lopta je za malo završila pokraj gola.

Barcelona je imala još jednu dobru priliku do odlaska na odmor, dosuđen je slobodni udarac na 20-ak metara od gola, Messi je dobro pucao, ali Neto je sjajno obranio.

Drugi dio krenuo je još otvorenije, a Valencia je povela u 60. minuti. Odlična akcija domaćina, Gaya je ubacio u sredinu, a Rodrigo je lijepo skrenuo loptu u mrežu.

Barcelona je nakon primljenog pogotka nastavila plesti mrežu i tražiti rupu u Valencijinoj obrani i pronašla ju je u 81. minuti. Messi je krasnim dodavanjem pronašao Jordija Albu koji iz prve lijepo zabija za poravnanje.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, ostalo je 1:1 čime razmak između ove dvije momčadi ostaje isti, a madridski Real i Atletico smanjili su zaostatak.

Ivan Rakitić u dresu Barcelone odradio je 68 minuta nakon čega ga je zamijenio Gerard Deulofeu.