Espanyol
Espanyol 1:0 Getafe
Getafe

Luka Medić • ponedjeljak, 27.11.2017.

U posljednjem dvoboju 13. kola Espanyol je slavio protiv Getafea s minimalnih 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Gerrard Moreno sredinom drugog poluvremena…

Nogometaši Espanyola pred svojim su navijačima stigli do četvrtog slavlja ove sezone. Nakon dva uzastopna poraza, od Valencije i Alavesa, Espanyol je do nova tri boda stigao protiv Getafea. Gosti su u Barcelonu stigli s nizom od četiri utakmice bez poraza, a prvi put nakon mjesec i pol dana izgubili su ligaški susret. Bila je to jedna izjednačena utakmica koja je mogla otići i na jednu i na drugu stranu, no na koncu su se veselili domaćini.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, ali prilika nije nedostajalo. Domaćini su od samog početka krenuli po pogodak, a u desetoj minuti Hermoso je s desetak metara udarcem glavom uzdrmao vratnicu. U nastavku akcije Garcia je iz peterca prebacio vrata. Desetak minuta kasnije veliku priliku imao je Getafe. Bila je to jedna od onih situacija koji je lakše pogoditi nego promašiti. Gosti su istrčali kontru, a u izglednoj prilici našli su se Angel i Molina. Angel je nesebično dodao svom suigraču Molini koji je ostao sam na desetak metara ispred vratara domaćih Lopeza. Molina je vagao domaćeg vratara i nakon što je Lopez završio na podu pucao je na gol. Međutim, stoper domaćih David Lopez, stigao se vratiti i na gol liniji je prsima zaustavio udarac. Ostalo je 0:0. Do kraja poluvremena domaćini su imali još jednu dobru priliku, ali Piatti nije uspio zahvatiti loptu. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

U drugom dijelu obje momčadi su ušle s dozom opreza, a domaćini su poveli iz prve prave prilike, i to u 55. minuti. Piatti je izveo slobodni udarac, lopta je preletjela sve igrače u skoku i završila kod druge vratnice gdje se nalazio Moreno koji ju je samo spremio u mrežu za vodstvo domaćih 1:0. Do kraja susreta nije bilo previše uzbuđenja, u posljednjih pola sata Getafe nije ozbiljnije zaprijetio Lopezu, a Espanyol se odlučio na čuvanje vodstva, pa se tako pogodak Morena iz desete minute drugog dijela pokazao dovoljnim za slavlje Espanyola.

Nakon 13 utakmica Espanyol i Getafe imaju isti učinak i susjedi su na tablici. S po četiri pobjede i remije te pet poraza imaju 16 bodova. Getafe je zbog bolje gol razlike 12. dok je Espanyol 13. na tablici. Za tjedan dana Getafe dočekuje Valenciju, dok će Espanyol na gostovanje kod Eibara.