Barcelona
Barcelona 2:2 Celta Vigo
Celta Vigo

Dario Dodić • subota, 02.12.2017.

U sjajnoj utakmici na Camp Nouu momčad Celte izvukla je bod protiv Barcelone. U sklopu 14. kola La Lige Barcelona i Celta odigrali su 2:2, ovo je drugi uzastopni prvenstveni remi Barce...

Ne može se reći da je Celta bila ravnopravna u gostima kod Barcelone, ali je hrabrim i ofenzivnim pristupom još jednom oduševila i zaslužila bod. U krasnoj utakmici na Camp Nouu pobjednika nije bilo, iako su oba sastava mogla doći do sva tri boda.

Leo Messi je bio posebno inspiriran danas, ali ni nevjerojatno raspoloženi Argentinac nije bio dovoljan za momčad Ernesta Valverdea. Messi je svoj posao od prve do posljednje minute odradio više nego sjajno, mogao je uz malo koncentriranije suigrače upisati barem dvije asistencije, ali na kraju se morao zadovoljiti "samo" pogotkom.

Celta je u Barcelonu stigla s reputacijom jedine momčadi koja je Barcu svladala barem jednom u protekle tri prvenstvene sezone. Tako je i krenula u susret, vrlo ofenzivno, na krilima raspoloženih Wassa i Iaga Aspasa. S druge je strane Messi prolazio kraj njihovih suigrača kao od šale, sve mu je polazilo za rukom i prava je šteta što njegova dobra igra nije urodila još nekim golom.

Sjajnu formu potvrdio je i Marc-Andre Ter Stegen, vratar Barcelone impresionirao je s nekoliko sjajnih reakcija, ali je unatoč svemu primio dva pogotka. Nijemac je sjajno reagirao i u 20. minuti kada je Aspas nakon fenomenalne lopte Wassa nesebično poslužio Gomeza. Dobro je u kut pucao Maximiliano Gomez Gonzalez, ali pročitao je njegovu namjeru i obranio šut. Na nesreću domaćina, lopta se odbila do Aspasa, koji je lagano posprema u mrežu, u posljednja četiri prvenstvena ogleda s Barcom Aspas je postigao četiri gola.

Nije dugo trajalo veselje gostujućih navijača jer primljeni je pogodak samo natjerao Barcu na još bolju igru. Igrala se 22. minuta, Paulinho pronalazi Messija koji ekspresno zabija za 1:1. U prvom je poluvremenu mrežu gostiju zatresao i Luis Suarez nakon odličnog dodavanja Messija, ali linijski sudac je neopravdano pokazao da je Urugvajac bio u zaleđu.

Na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom, Barca je dominirala, ali nije uspijevala doći do gola. Sve do 62. minute, ponovno je veliku ulogu u akciji imao Messi, lijepo je proigrao Albu, ovaj proslijedio Suarezu koji dovodi Barcu u vodstvo. Bila je to 11. Albina asistencija za Suareza.

Nisu se gosti predali, već su samo osam minuta izjednačili. Gotovo sav posao odradio je Aspas, iako se mora priznati da je imao i ponešto sreće kad se sjurio kraj Umtitija na desnom boku. Naime, branič Barcelone uhvatio se za stražnju ložu, Aspas je poslije Umtitija biciklom prevario i Albu, zatim vratio u sredinu na Gomeza koji odmjerenim udarcem pogađa za 2:2. Umtiti je brzo napustio igru zbog ozljede.

Prilika nije nedostajalo do kraja susreta, prednjačila je u njima Barcelona, najbliže golu bili su domaćini kada je Messi još jednom krasno proigrao svojeg suigrača, ovog je puta akter bio Pique, prevario je i gostujućeg vratara, ali pogađa vratnicu.

Ivan Rakitić imao je nekoliko bljeskova, ali nije odigrao na najvišoj razini, napustio je igru u 79. minuti.