Atlético Madrid
Atlético Madrid 2:1 Real Sociedad
Real Sociedad

Mihaela Bradovski • subota, 02.12.2017.

Madridski Atletico uz dosta muke stigao je do sva tri boda u dvoboju protiv Real Sociedada. Slavio je s tijesnih 2:1 golom u samoj završnici susreta...

Jedina momčad iz Baskije koja je uspjela slaviti protiv Atletica u gostima otkako ga vodi Diego Simeone, nije bila daleko od novog iznenađenja. Ipak domaćin je uspio u završnici doći do pogotka vrijednog sva tri boda i to preko Antoinea Griezmanna.

Ovo je čak 18. utakmica Atletica u nizu bez poraza u Primeri čime je izjednačio klupski rekord. U tom razdoblju upisao je 11 pobjeda i sedam remija te je poravnao doseg iz 1941. i 1991. godine kada je također bio 18 utakmica neporažen.

Protiv Real Sociedada nije imao lagan posao, momčad se dosta potrošila da bi došla do sva tri boda.

Od početka susreta gosti su prijetili i bili opasni, a do vodstva su stigli u 29. minuti. Oyarzabal je pao u 16 metara, a Willian Jose doveo je goste u vodstvo. Kao podatak za rubriku vjerovali ili ne, ovo je prvih gol koji je Jan Oblak primio u Primeri iz penala.

Na drugoj strani Rulli je briljirao i obranio niz odličnih prilika domaćinu, međutim u 63. minuti niti on nije mogao spasiti goste. Saul Niguez pronašao je Filipea Luisa koji je pogodio donji kut, a Rulli je jednostavno prekasno uočio loptu jer mu je pogled bio blokiran.

U 88. minuti potpuni preokret. Koke je ubacio loptu u 16 metara, Niguez je glavom poslao prema mreži, a na drugoj vratnici Griezmann je samo potvrdio pogodak.

Atletico tako smanjuje zaostatak za Barcelonom na šest bodova i dolazi na samo bod zaostatka za drugoplasiranom Valencijom. Šime Vrsaljko nije igrao.