Cedevita nije dopustila iznenađenje, MZT svladan bez većih problema

Branimir Korać • subota, 02.12.2017.

Susretom između Cedevite i MZT-a nastavljeno je natjecanje u ABA ligi, a Cedevita je ubilježila očekivanu pobjedu. Zagrepčani su slavili sa 77:65...

Možda nije bilo onako uvjerljivo kao što su neki očekivali, ali bilo je dovoljno za pobjedu. Cedevita je lakoćom stigla do slavlja protiv MZT-a, imala je kontrolu nad susretom iako je prosula ogromnu prednost koju je ostvarila nakon prvih deset minuta.

MZT-u se dosta često događaju crne rupe, pa je tako i u ovom susretu poveo s 5:4 i onda na nekoliko minuta nestao. Cedevita je tu povezala deset poena i došla nadomak dvoznamenkaste prednosti.

Nije se dugo čekalo da probije tu granicu od deset poena, a do kraja prve dionice čak je i dodatno povećala prednost te otišla na odmor s vodstvom 24:8.

MZT je bolje otvorio drugu dionicu i krenuo serijom 6:0, a minutu prije kraja prvog poluvremena uspio je smanjiti zaostatak na već ozbiljnijih 37:33.

Ipak, do odlaska na odmor domaćin je vratio visoku prednost na svoju stranu i tricom Muse odnio prednost 44:33 na poluvrijeme.

U drugom dijelu Cedevita je odmah odjurila na 17 koševa razlike da bi u završnici treće dionice MZT nakon nesportske pogreške Johnsona smanjio na 60:55, imao i napad u kojem Simonovski nije ubacio tricu za potencijalnih minus dva i Cedevita je to kaznila te mirno privela susret kraju.

Najbolji kod Cedevite bili su Džanan Musa s 18 poena te s po 15 Demetris Nichols (sedam skokova) i Andrija Stipanović. Kod MZT-a Nikola Pavlićević ubacio je 18 poena uz pet skokova i šest asistencija, a Rade Spasojević dodao je 14 poena i devet skokova. Dominik Mavra za 27 minuta završio je na sedam poena (2/7 za dva, 0/1 za tri).