Strasbourg
Strasbourg 2:1 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Mihaela Bradovski • subota, 02.12.2017.

Najveće iznenađenje ovog vikenda kreirali su nogometaši Strasbourga koji su nanijeli prvi ovosezonski poraz PSG-u svladavši ga na svom stadionu s 2:1...

U najavi dvoboja bivši francuski izbornik i nekadašnji igrač i Strasbourga i PSG-a Raymond Domenech nije davao niti promil šanse Strasbourgu. "Poraz PSG-a u ovom susretu samo je maštarija, Strasbourg nema nikakve šanse", izjavio je Domenech, a demantiran je vrlo brzo.

Domaćin je odigrao bez ikakve dvojbe svoju najbolju utakmicu ove sezone i šokirao Parižane koji su imali seriju od 22 utakmice bez poraza i pali tamo gdje su se najmanje nadali. Nevjerojatno je što su sve gosti promašili, ali bez obzira na to domaćinu idu sve čestitke za ogromnu požrtvovnost i na koncu pobjedu.

Rano se vidjelo da stvari neće ići onim smjerom kojim su se gosti nadali. Već u 12. minuti domaćin je stigao do vodstva kada je iz prekida ubacio Lienard, a Da Costa pobjegao skamenjenoj obrani PSG-a i glavom potpuno usamljen zakucao loptu u mrežu.

Goti su nakon toga pritisnuli i krenuli po poravnanje, a do njega su došli u 42. minuti. Rabiot je lijepo u sredini vidio Kyliana Mbappea koji samo podmeće nogu i iz peterca zabija za 1:1.

I u drugom dijelu Parižani su nastavili pritiskati, međutim Strasbourg je bio taj koji je zabio. U 65. minuti sijevnula je kontra domaćina, Bahoken je pobjegao Berchicheu, ušao u 16 metara i snažnim udarcem ostavio Areolu bez šanse.

Uveo je u zadnjih 20 minuta Emery i Cavanija, krenuo je s najjačim raspoloživim snagama po preokret, ali nije došao niti do poravnanja.

Strasbourgu ova pobjeda puno znači, odmaknuo je od 18. Lillea na tri boda prednosti.