Zagreb preko Jazina stigao do treće prvenstvene pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 03.12.2017.

Košarkaši Zagreba upisali su treću pobjedu u osmoj odigranoj utakmici u HT Premijer ligi. Mravi su na domaćem parketu bili bolji od Jazina rezultatom 85:77 i tako ih ostavili na dnu prvenstvene ljestvice...

Jazine uz Kaštela ostaju jedina momčad koja nema pobjedu niti nakon osmog kola domaćeg prvenstva. Danas su poražene u gostima kod Zagreba rezultatom 85:77. Domaćin nijednom tijekom susreta nije bio u zaostatku i tako zasluženo stigao do treće pobjede u sezoni.

Zagreb je vodio od samog početka utakmice, startao je s 4:0 i iz minute u minutu povećavao prednost. Polovicom prve dionice stigao je do prve dvoznamenkaste prednosti (17:7), koju je bez većih problema sačuvao do kraja prvog poluvremena koje je zaključio s 14 koševa viška (50:36).

Nastavak susreta, a posebno četvrta četvrtina, donio je bolju igru gostujuće momčadi. Gosti su posljednjih deset minuta otvorili serijom 8:0 kojom su stigli na samo minus tri (71:68). Međutim, bilo je to sve od zadarske momčadi, domaćin se vrlo brzo vratio na sedam poena prednosti i bez prevelikih poteškoća priveo utakmicu prema kraju.

Najbolji je u redovima pobjedničke momčadi bio Ante Krapić s 22 poena i sedam skokova, Franko Šango je dodao 19 koševa i sedam skokova, a Matej Buovac 18 poena i pet skokova.

Jazine je predvodio Dino Butorac s 23 poena, osam skokova i pet asistencija, dok je Marin Zrnić dodao 20 koševa i sedam skokova.