Hrvatski Telekom Prva liga, 18. kolo, 03.12.2017, 18:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Igor Križarić, Dalibor Conjar, Goran Pataki
Daniel Olmo 83'
1:0(0:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Branimir Korać • nedjelja, 03.12.2017.

Dosta muke imao je Dinamo u susretu 18. kola HT Prve lige. Slavio je protiv Intera s 1:0, a do pobjede je došao pogotkom Danija Olma u zadnjih deset minuta susreta...

Marin Zulim
57'
22
Regan Obeng
69'
9
Vlatko Blažević
86'
Samir Toplak

Inter je odigrao vrlo dobru utakmicu u fazi obrane, potpuno je ugušio Modre, ali nije izdržao. Jedan pogodak bio je dovoljan Dinamu za tri boda, a jedino bodovi će se pamtiti iz ovog susreta.

Gosti su bili potpuno fokusirani na zadatak kako ne primiti pogodak, prema naprijed bili su potpuno bezopasno, a Dinamo jednostavno nije imao rješenje za takvu igru.

Prvu priliku na susretu Dinamo je propustio u 12. minuti kada je Antolić ubacio iz slobodnog udarca, a Angelo Henriquez dobro pucao u padu s nekih sedam metara, no odlično je obranio Krševan Santini.

Dinamo je imao inicijativu, ali nije tako lako dolazio do prilika. Inter se odlično branio, vrlo dobro stajao na terenu i limitirao Dinamo na igranje van kaznenog prostora gostiju.

U 26. minuti ipak se zagužvalo pred golom gostiju, Antolić je dobro prošao lijevom stranom, ubacio u peterac za Soudanija, ali Alžirac nije dobro zahvatio loptu, njegov pokušaj je blokiran i lopta je završila van terena.

Do kraja prvog dijela još samo nekoliko poluprilika Modrih, Inter praktički uopće nije prelazio na polovicu Dinama i skromno prvo poluvrijeme završeno je bez pogodaka.

Ništa se nije događalo dosta dugo u drugom dijelu, nastavila se jalova igra domaćina koji uopće nije imao okomitost, a iz pogreške gostiju stvorila se prva prilika.

U 64. minuti Stojanović je uzeo loptu Komorskom, ona je išla prema Soudaniju koji je ipak malo zakasnio i nije ju uspio skrenuti u mrežu.

Susret se odvijao upravo onako kako je Samir Toplak i priželjkivao, njegovi igrači taktički su ispunjavali sve što je dogovoreno gotovo savršeno. Koliko god Cvitanović natjerao svoje igrače prema naprijed, lopta je uglavnom kružila s jedne na drugu stranu dok je braniči Intera ne bi oduzeli.

U 82. minuti Inter je mogao itekako opasno zaprijetiti, odlična lopta upućena je prema Raku koji je krenuo sam prema golu, ali bio je vrlo spor, Dinamova obrana ga je dostigla i otklonila opasnost.

I umjesto da Inter povede, stigla je kazna. Tek druga prava prilika za Dinamo na susretu i vodstvo u 83. minuti. Lecjaks je ubacio loptu na drugu stranu kaznenog prostora za Danija Olma koji bez razmišljanja snažno puca u suprotni kut i dovodi Modre u vodstvo.

U sudačkoj nadoknadi Interova obrana još jednom je pogriješila, Soudani je došao do lopte u kaznenom prostoru, otišao malo ukoso i pokušao petom poslati loptu u mrežu, ali nije uspio.

Dinamo je uspješno dovršio posao i unatoč nastupu koji nije bio impresivan, stigao je do tri boda.