Zadar u neizvjesnoj završnici do pobjede u Sremskoj Mitrovici

Petar Jenjić • ponedjeljak, 04.12.2017.

Košarkaši Zadra stigli su do četvrte pobjede u regionalnoj ligi ove sezone na gostovanju kod Mega Bemaxa. Gosti su vodili kroz veći dio susreta na krilima Joshue Bostica, međutim, ušlo se u neizvjesnu završnicu iz koje je kao pobjednik ipak izašla hrvatska momčad rezultatom 73:71...

Četvrtu pobjedu, a treću gostujuću upisali su košarkaši Zadra u regionalnoj ABA ligi. Momčad Aramisa Naglića slavila je na gostovanju kod Mega Bemaxa sa 73:71 i nastavila s jako dobrim rezultatima u posljednje vrijeme.

Nakon ispitivanja snaga u uvodnim minutama Zadar je preuzeo prednost i, uz manje uspone i padove, čuvao do kraja četvrtine. Na krilima Joshue Bostica i Ive Ivanova, koji su ubacili 17 od 24 zadarska poena, gosti su imali tri koša prednosti (24:21).

Zadar je nastavio s vrlo dobrom igrom i u drugoj četvrtini te bez većih problema čuvao prednost. Bostic je nastavio puniti protivnički koš, a zadarska obrana posljednje tri minute nije primila niti poena što je iskoristila za odlazak na dvoznamenkastu prednost ubačajem Mislava Brzoje (45:35).

Iako je Naglićeva momčad u trećoj četvrtini ubacila tek 11 koševa (šest s linije slobodnih bacanja), Mega to nije uspjela iskoristiti na najbolji mogući način pa su gosti s minimalnom prednošću ušli i u posljednjih deset minuta.

U posljednjih nekoliko minuta Zadar je imao dobrih prilika za odvajanje na veću razliku, no nije uspijevao realizirati. Zadarski junak bio je Bostic koji je prvo pogodio dva slobodna bacanja, a zatim ukrao loptu nakon čega je Ivanov realizirao kontru i donio Zadru poen prednosti (70:69) 40 sekundi prije kraja.

Najbolji zadarski igrač u večerašnjoj utakmici napravio je peti prekršaj na Rebiću koji promašuje oba slobodna bacanja, da bi na drugoj strani stopostotan bio Luka Božić (72:69). Domaćin promašuje šut za tricu, a četvrtu pobjedu Zadra potvrdio je Lovre Bašić.

Zadar je do pobjede predvodio Joshua Bostic s 27 poena i šest skokova, Ive Ivanov je dodao 14 koševa i šest skokova, a Luka Božić 11 poena. Najbolji je kod Mege bio Stefan Fundić sa 17 koševa i osam skokova.