Cibona bez problema do pobjede protiv Alkara

Petar Jenjić • četvrtak, 07.12.2017.

U susretu 9. kola HT Premijer lige košarkaši Cibone stigli su do pete prvenstvene pobjede. Vukovi su na domaćem terenu nadigrali Alkar rezultatom 101:69...

Košarkaši Cibone nisu imali prevelikih problema u susretu devetog kola HT Premijer lige. Vukovi su na domaćem parketu rezultatom 101:69 bili bolji od Alkara.

Za razliku od utakmice s Hermes Analiticom, Cibona večeras nije dozvolila niti milimetar prostora košarkašima Alkara i tako je stigla do pete prvenstvene pobjede. S druge strane, Sinjani ostaju na dvije pobjede i u sljedećem ih kolu očekuje puno važniji dvoboj, upravo s Hermesom.

Gosti nijednom tijekom susreta nisu vodili, domaćin je već nakon prvih deset minuta ubacio 29 poena i imao 15 koševa prednosti. Vukovi su bez prevelikih problema sačuvali prednost u nastavku susreta i stigli do pobjede.

Cibonu je do slavlja predvodio Cleveland Melvin s 19 poena i 12 skokova, dok je Luka Žorić dodao 17 koševa. Najbolji je kod gostiju bio Dajuan Graf s 20 poena, Tonko Vuko je ubacio 15 koševa uz 11 skokova.