Fenomenalni Zadar u Višnjiku potopio Petrol Olimpiju!

Petar Jenjić • petak, 08.12.2017.

Košarkaši Zadra stigli su do pete pobjede ove sezone u ABA ligi. Sjajnom momčadskom utakmicom ekipa Aramisa Naglića potpuno je nadigrala Petrol Olimpiju i slavila rezultatom 97:77...

Odličnu utakmicu odigrali su košarkaši Zadra pred svojim navijačima. Na krilima sjajnog prvog poluvremena u kojem su potpuno nadigrali Petrol Olimpiju, momčad koja je proteklih tjedana u velikom pobjedničkom naletu, slaveći rezultatom 97:77 čime su upisali ukupno petu pobjedu u sezoni, četvrtu u posljednjih pet utakmica.

Vrlo učinkovitu košarku igrao je Zadar u prvoj četvrtini, uz šest asistencija ubacio je ukupno 23 poena za šest i pol minuta igre te imao dvoznamenkastu prednosti (23:13). Slovensku momčad u tim trenucima održavao je u igri raspoloženi Jan Špan koji je ubacio tri trice.

Sa solidnim igrama Zadar je nastavio i tijekom druge četvrtine. Igralo se u visokom ritmu s obje strane, a Naglićeva momčad imala je odgovor na svako približavanje gostujućeg sastava. Iako je zbog ozljede bio prisiljen napustiti igru na desetak minuta, Lovre Bašić se vratio u igru s pet uzastopnih poena i donio Zadru 13 koševa viška (43:30) u 17. minuti. Nastavio je Zadar s odličnom igrom, do kraja poluvremena nije primio ni poena, zaključivši ga s nestvarnih 51:30.

Zadar je malo posustao u drugom poluvremenu, u pet i pol minuta igre ubacio je tek dva poena, međutim, Ljubljančani nisu bili odveć raspoloženi pa je prednost ostala gotovo jednaka. Tricom Hrovata gosti su došli na 11 koševa minusa u 28. minuti (62:51). Ipak, domaćin brzo uzvraća i vraća puno ugodniju razliku.

Posljednjih deset minuta nije donijelo prevelike promjene po pitanja rezultata. Zadar je suvereno kontrolirao utakmicu, održavao stečenu prednost i susret zaključio lijepom pobjedom.

Najučinkovitiji je u redovima Zadra bio Ive Ivanov s 15 poena i pet skokova, dok su po 14 koševa dodali Luka Božić (12 skokova), Joshua Bostic (pet skokova, sedam asistencija) i Kristijan Krajina (šest skokova).

Jordan Morgan predvodio je Olimpiju s 19 poena i šest skokova, Roko Badžim je susret zaključio sa sedam poena, četiri skoka i dvije asistencije.