La Liga, 15. kolo, 08.12.2017, 21:00 h
Deportivo Alaves 2:0 Las Palmas
Las Palmas

Luka Medić • petak, 08.12.2017.

Susretom Alavesa i Las Palmasa započeto je 15. kolo Primere. U dvoboju susjeda na tablici Alaves je s 2:0 slavio protiv Las Palmasa i tako preskočio današnje suparnike na prvenstvenoj ljestvici...

Prije četiri dana Alaves je napravio preokret kola, a možda i cijele dosadašnje sezone. U susretu protiv Girone gubio je 2:0, a onda je u posljednjih 20-ak minuta na krilima čudesnog Gomeza-Pereza, koji je postigao hat-trick slavio s 3:2. U istom tjednu Alaves je pod dojmom te pobjede dočekao Las Palmas. Bio je to dvoboj prvih susjeda, jer je uoči susreta Las Palmas bio 18. s deset bodova, dok je Alaves bio 19. s bodom manje.

Alaves je slavio i u toj utakmici i prvi put ove sezone vezao je dvije pobjede, a ujedno je preskočio Las Palmas na ljestvici Primere. Alen Halilović nije nastupio za goste zbog ozljede.

Od samog početka Alaves je krenuo po pogodak. Odmah na početku goste je mogao šokirati Alfonso, ali napadač domaće momčadi nakon kontre nije dobro uputio udarac. Lopta je završila u vanjskom dijelu mreže. Alaves je poveo 15-ak minuta kasnije. Alfonso je primio jednu loptu na sredini terena i krenuo je prema vratima gostiju. Kako nitko nije izašao u blok, Alfonso se odlučio za udarac koji je obranio vratar Las Palmasa Raul. Ipak, na odbijenu loptu natrčao je Gomez i bez većih problema pogodio nebranjenu mrežu. Gomez je priliku za drugi pogodak imao desetak minuta kasnije, ali njegov pokušaj s desetak metara obranio je Raul.

Gosti su prvi put zaprijetili pred kraj prvog dijela. Las Palmas dobio je priliku iz prekida, slobodan udarac bio je na 20-ak metara od vrata domaćih, a Tannane je odlučio izravno pucati na gol. Njegov pokušaj, uz dozu nesigurnosti, otklonio je Pacheco. U nastavku akcije nitko od gostiju nije stigao do obijene lopte pa je Alavesova obrana otklonila tu opasnost. Uskoro je sudac svirao kraj prvog dijela, na odmor se otišlo s prednošću domaćih od 1:0.

Nakon desetak minuta igre u nastavku Alaves je postigao i drugi pogodak. Domaćini su dugo pleli mrežu oko domaćih vrata i tražili pukotinu. Pronašli su je na lijevoj strani, Alfonso je prošao i poslao loptu pred vrata, El Haddadi se snašao najbolje i ugurao je loptu u mrežu za povećanje prednosti.

Alaves nije stao, već je krenuo po novi pogodak. U 65. minuti Alexis je zatresao vratnicu, a pred kraj susreta Santos je ostao sam ispred Raula, no vratar gostiju obranio je pokušaj venecuelanskog nogometaša.

Alaves je tako četvrtom pobjedom u prvenstvu stigao do 12. boda i sada je 18. na tablici. Las Palmas je pao na 19. mjesto i ima dva boda manje. Alaves će za tjedan dana na gostovanje u glavni grad, kod Atletica, dok će Las Palmas ugostiti Espanyol.