Valencia
Valencia 2:1 Celta Vigo
Celta Vigo

Luka Medić • nedjelja, 10.12.2017.

U susretu 15. kola Primere Valencia je na Mestalli ugostila Celtu, a domaćini su slavili s 2:1...

Nakon dvije utakmice bez pobjede Valencia je konačno stigla do tri boda. Da je u prošlom kolu slavila protiv Getafea Valencia bi sada bila prva na tablici, no ovako ima dva boda i utakmicu manje od Barcelone. No s druge strane, šišmiši su zadržali tri boda prednosti nad Realom, kojeg čeka put u Ujedinjene Arapske Emirate na Svjetsko klupsko prvenstvo, a onda i El Clasico.

Valencia je do vodstva stigla u 28. minuti. Parejo je izveo korner, lopta je išla prema prvoj vratnici gdje se najbolje snašao Simone Zaza koji je glavom zatresao mrežu gostiju. Osim tog pogotka Valencia je imala i nekoliko jako dobrih prilika i za povećanje prednosti, no to domaćinima nije pošlo za rukom. Celta nije imala previše šansi u prvom dijelu, ali je zato odmah na početku nastavka izjednačila rezultat. U domaćem kaznenom prostoru nastala je gužva, obrana Valencije uspjela je blokirati prvi udarac, ali odbijena lopta stigla je do Aspasa koji je bez većih problema poentirao za 1:1.

Valencia je i nakon primljenog pogotka krenula po novo vodstvo, ali do 80. minute nije imala previše prilika. I onda, desetak minuta prije kraja susreta, Valencia je dobila priliku iz kaznenog udarca nakon što je Mallo u svom kaznenom prostoru srušio Nacha. Sudac je pokazao na bijelu točku, a precizan izvođač bio je Parejo.

Do kraja susreta nije bilo više prilika pa je tako Valencia stigla do nova tri boda. Sada s 34 boda drži drugo mjesto na tablici. Celta je deseta s 18 bodova. U idućem kolu Valencia gostuje kod Eibara, Celta će ugostiti Villarreala.