Bundesliga, 15. kolo, 10.12.2017, 13:30 h
Köln
Köln 3:4 Freiburg
Freiburg

Dario Dodić • nedjelja, 10.12.2017.

Prva bundesligaška utakmica Kölna nakon što je otkaz dobio trener Peter Stöger nije donijela momčadi previše dobroga. Domaćini su imali prednost 3:0 protiv Freiburga i uspjeli izgubiti...

Nadala se uprava Kölna kako će u momčadi zapuhati neki novi vjetrovi kada je odlučila otkazati suradnju sada već novom treneru Borussije Dortmund Peteru Stögeru. Momčad je, barem privremeno, do zimske pauze, preuzeo Stefan Ruthenbeck, ali gubitnički mentalitet nije čudesno ispario.

Umjesto novih vjetrova stiglo je nevrijeme i snijeg, jedva su organizatori uspjeli upogoniti teren na RheinEnergie stadionu u Kölnu kako bi se dvoboj protiv Freiburga mogao odigrati. Možda bolje da nisu, jer nakon poraza od Crvene zvezde u Europskoj ligi, uslijedio je puno bolniji prvenstveni poraz.

Činilo se kako stižu bolji dani za domaću momčad, nakon manje od pola sata igre semafor je pokazivao 3:0 za Köln, ali momčad kojoj nedostaje pravo vodstvo, samopouzdanje, ali očito i kvaliteta, uspjela je i to prokockati i - izgubiti.

Igrala se osma minuta, lijepu je loptu u prostor dobio Klünter, riješio se Freiburgovih braniča i poentirao za vodstvo Kölna. Osam minuta kasnije Köln je udvostručio vodstvo, siguran je s bijele točke bio Guirassy nakon što je sam iznudio najstrožu kaznu. U 29. minuti bilo je 3:0 za domaćine, loptu je u vlastitu mrežu poslao Stanko.

Je li stiglo vrijeme za prvu pobjedu Kölna i udvostručenje bodovnog konta u Bundesligi? Nije. Uslijedio je nevjerojatni preokret Freiburga, koji je krasnim pogotkom u 39. minuti započeo Petersen.

Do 65. minute mreže su mirovale, a onda je Haberer smanjio na 3:2. Lovili su gosti izjednačenje i ulovili ga u 90. minuti - iz jedanaesterca. Ozcan je u vlastitom šesnaestercu srušio Hoflera, a Petersen s 11 metara zabio za 3:3.

Niti u tom trenutku muke se po Köln nisu zaustavile, Guirassy u kaznenom prostoru domaćina igra rukom, a Petersen drugim golom s bijele točke upotpunjuje hat-trick i donosi pobjedu Freiburgu. Prvi put u povijesti Bundeslige jedna je momčad izvela dva jedanaesterca u 90. minuti (uključujući sudački dodatak)-