Real Betis
Real Betis 0:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Branimir Korać • nedjelja, 10.12.2017.

Madridski Atletico upisao je pobjedu u gostima kod Real Betisa i tako je i nakon 15 odigranih utakmica u španjolskom prvenstvu neporažen. U pobjedi Madriđana 1:0 asistenciju je upisao Šime Vrsaljko...

Šime Vrsaljko dobio je priliku od prve minute u gostima kod Real Betisa i odužio se svojom prvom asistencijom u Primeri. Atletico je slavio 1:0, a Vrsaljko je odigrao važnu ulogu u pogotku Saula Nigueza u 29. minuti susreta.

Madriđani su tako nastavili pozitivan niz protiv seviljske momčadi koja ga je posljednji put svladala još 2011. godine kada je na Vicente Calderonu bila bolja 2:0 golovima Pozuela i Santa Cruza.

Susret u Sevilli nije ponudio puno uzbuđenja, bilo je malo prilika, a Atletico je jednu svoju iskoristio. U 29. minuti Vrsaljko je ubacio prizemnu loptu s desne strane, ona je prošla kroz obranu domaćina i na kraju došla do Saula koji je lakoćom gura u mrežu.

Real Betis došao je najbliže poravnanju u 60. minuti kada je Tello sjajno pucao u gornji kut, domaćini su već vidjeli loptu u golu, ali Oblak je briljantnom intervencijom spriječio pogodak.

Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, ostalo je tih 1:0 za goste koji tako učvršćuju treću poziciju na ljestvici.

Vrsaljko je odradio svih 90 minuta, a Atletico je produžio niz neporaženosti za novi klupski rekord od 19 utakmica.