Odlično drugo poluvrijeme Zadra za visoku pobjedu protiv Hermes Analitice

Petar Jenjić • nedjelja, 10.12.2017.

Košarkaši Zadra stigli su do sedme pobjede u domaćem prvenstvu. Naglićeva momčad bez većih se problema obračunala s Hermes Analiticom slaveći rezultatom 87:63...

Zadar nastavlja igrati u sjajnoj formi, danas je u sklopu devetog kola HT Premijer lige stigao do devete pobjede u posljednjih deset utakmica. Naglićeva momčad vratila se s gostovanja kod Hermes Analitice pobjedom 87:63 i tako ostala u priključku za neporaženom Cedevitom i Šibenikom, s kojim igra u sljedećem kolu.

Domaćin je vodio tek kroz prvih nekoliko minuta prve četvrtine. Iako je konstantno bio u vodstvu, Zadar se tijekom cijelog prvog poluvremena nije uspijevao odvojiti na značajniju razliku, a nakon 20 minuta imao je sedam koševa viška (41:34).

Ipak, nastavak susreta donio je puno bolju igru gostujuće momčadi koja je jako dobrom trećom i otvaranjem četvrte četvrtine prelomila susret u svoju korist i upisala zasluženu, uvjerljivu pobjedu.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Luka Božić s 22 poena i sedam skokova, dok je Mislav Brzoja dodao 14 koševa i pet skokova. Hermes su predvodili Stipe Krstanović sa 16 koševa i osam skokova te Ivan Svoboda s 12 poena.