Petar Jenjić • nedjelja, 10.12.2017.

U susretu 11. kola regionalne ABA lige košarkaši Mornara slavili su na gostovanju kod MZT-a rezultatom 72:69 nakon što su početkom posljednje četvrtine zaostajali 14 koševa razlike. Pobjedu crnogorskoj momčadi donio je Derek Needham 16 sekundi prije kraja...

Niz od šest poraza, do ovog kola, košarkaši MZT-a nisu uspjeli prekinuti, iako su bili u jako dobroj poziciji kroz veći dio utakmice protiv Mornara. Makedonska momčad vodila je gotovo kroz cijelu utakmicu, no u konačnici je upisala poraz čime je Mornar stigao do pete pobjede u sezoni.

Činilo se kako se MZT bliži trećoj pobjedi u sezoni jer je još devet minuta prije kraja imao 14 koševa viška (63:49). Međutim, malo po malo, gostujuća momčad je spuštala zaostatak i dobila priliku za pobjedu koju nije propustila. 16 sekundi prije kraja Derek Needham pogodio je tricu za, kako se na kraju pokazalo, konačnih 72:69.

Upravo je Needham predvodio Mornar do pobjede s 24 poena, četiri asistencije i tri ukradene lopte, a priključio mu se Strahinja Mićović s 15 koševa i šest skokova.

Najbolji je kod MZT-a bio Bojan Trajkovski sa 17 koševa, Jure Lalić je dodao 11 poena (5/8 za dva, slobodna bacanja 1/2) i pet skokova za 20 minuta na terenu, dok je Dominik Mavra susret zaključio s pet poena (2/2 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 1/2), tri skoka i osam asistencija za 26 i pol minuta provedenih na parketu.