Sjajni Zadar srušio Budućnost za nastavak velikog pozitivnog niza

Petar Jenjić • petak, 15.12.2017.

Košarkaši Zadra stigli su do nove pobjede u regionalnoj ABA liga, a današnja je stigla protiv prvoplasirane Budućnosti kojoj je Naglićeva momčad rezultatom 78:69 nanijela tek drugi poraz u sezoni...

Još jednu odličnu utakmicu odigrao je Zadar i upisao novo veliko slavlje. U Višnjik je stigla prvoplasirana Budućnost koja je do današnjeg dvoboja imala tek jedan poraz u cijeloj sezoni.

Ipak, crnogorska momčad večeras nije imala odgovor na sjajnu igru košarkaša Zadra koji su rezultatom 78:69 upisali 11. pobjedu u posljednjih 12 utakmica. Naglićeva momčad tako je još jednom potvrdila sjajnu formu i pokazala kako se na nju itekako može računati u borbi za doigravanje.

Nakon prilično izjednačene prve četvrtine u kojoj se nijedna momčad nije uspijevala značajnije odvojiti, Zadar je do kraja poluvremena još jednom pokazao košarku koja ga je krasila proteklih tjedana.

Crnogorska momčad ostala je bez poena gotovo šest minuta u drugoj četvrtini što je domaćin iskoristio za odlazak na dvoznamenkastu razliku (26:15) nakon poena Domagoja Vukovića. Iako se Budućnost pribrala u ostatku poluvremena, barem u napadu, Zadar je nastavio puniti protivnički koš i na poluvrijeme je otišao s deset koševa viška (36:26).

Budućnost se vrlo brzo u nastavku vratila u rezultatski egal, Kyle Landry je u 24. minuti ubacio za izjednačenje (38:38), a isti je igrač donio svojoj momčadi pet koševa viška nekoliko minuta kasnije (46:41).

Vrlo brzo Zadar se vratio gdje je stao u prvom poluvremenu, Naglićeva momčad je u završnici treće i početkom posljednje četvrtine napravio seriju 12:0 i vratio se u lijepu prednosti (59:51). Domaćin je u završnici uspio sačuvati stečenu prednost, a jedan od razloga leži i u gostujućoj momčadi koja je u završnici, u borbi za povratak u egal, promašila veliki broj slobodnih bacanja.

Pobjedu Zadrana tricom je, minutu prije kraja, zaključio vrlo raspoloženi Vuković i donio veliko slavlje navijačima u Višnjiku.

Joshua Bostic s 20 koševa i spomenuti Domagoj Vuković s 19 poena bili su najbolji u novom Zadrovom trijumfu. Gostima nije pomogao niti Kyle Gibson s 21 poenom, dok je Nemanja Gordić dodao 11 koševa