Cedevita preokretom u završnici izvukla pobjedu protiv Cibone

Branimir Korać • petak, 15.12.2017.

U derbiju desetog kola HT Premijer lige Cedevita je ugostila Cibonu i teškom mukom izvukla pobjedu. Nakon što je Cibona bila bolja u tri i pol četvrtine, Cedevita je u završnici napravila veliki preokret i upisala pobjedu 84:81...

Nakon poraza u gostima kod Morabanc Andorre, Cedevitu je čekala još jedna teška utakmica, ovaj put u domaćem prvenstvu protiv Cibone. U gradskom derbiju ipak je na kraju slavila 84:81 iako je gotovo cijelim tijekom susreta Cibona bila u prednosti te se činilo da će na kraju slaviti.

Tragičar je ispao Marko Tomas koji je u završnici uzeo stvari u svoje ruke, ali nije realizirao posljednje napade i Cedevita je proslavila pobjedu za koju je morala proliti puno znoja.

Ante Nazor dobro radi i za potvrdu toga nedostaju tek konkretniji rezultati. Međutim pomak u igri Cibone je očit, igračima je pronašao prave pozicije i Cibona je danas osjetno bolja nego prije mjesec-dva. No bolja je i Cedevita u odnosu na početak sezone, posebno u odnosu na onaj prvi dvoboj u ABA ligi u kojem je Cibona slavila u produžetku.

I ovdje su Cibosi odlično krenuli, od 10:10 u četvrtoj minuti preuzeli su u potpunosti kontrolu nad susretom i do kraja prve dionice pobjegli su na 27:15.

U završnici prve četvrtine posebno se istaknuo Ivan Novačić koji se apsolutno preporodio dolaskom Nazora na klupu, ubacio je svih šest Ciboninih poena u zadnju minuti prve dionice te pomogao svojoj momčadi da se potpuno odvoji.

Najveću prednost Cibona je imala u 13. minuti kada je vodila 30:15 što znači da je napravila seriju 20:5 i sve do posljednje četvrtine održavala je ugodnu razliku.

Cedevita se prvi put uspjela spustiti na četiri poena zaostatka početkom posljednje četvrtine i tako naznačila kako bi se mogla vratiti u utakmicu. Tricama Bošnjaka i Tomasa Cibona je ipak čuvala prednost, a kada je Žorić dvije i pol minute prije kraja povisio na 80:72, činilo se da će gosti slaviti.

Međutim Cedevita je preko Cherryja i Ukića napravila seriju 12:1, stigla do preokreta i na kraju i do pobjede 84:81.

Marko Tomas uzeo je u završnici stvari u svoje ruke, ali prvoj je ubacio samo jedno slobodno bacanje, zatim izgubio loptu i na kraju promašio tricu za produžetak.

Cedevitu su predvodili Roko Ukić s 25 poena (5/10 trica) i Demetrius Nichols sa 16 poena i šest skokova dok su kod Cibone najbolji bili Ivan Novačić s 23 poena, Marko Tomas s 14 poena i Luka Žorić s osam poena, 12 skokova i sedam asistencija.