Dario Dodić • subota, 16.12.2017.

Uzbudljive završnice gledali smo u pet utakmica 17. kola Bundeslige. Eintracht Nike Kovača imao je dva gola prednosti, a na kraju je osvojio tek bod protiv drugoplasiranog Schalkea, Stuttgart je u posljednjim sekundama propustio realizirati jedanaesterac za bod protiv Bayerna, Augsburg je zabio dva gola u sudačkoj nadoknadi za bod protiv Freiburga, Mainz jedan za bod protiv Werdera, a prvu pobjedu sezone slavi i momčad Kölna...

Nevjerojatno uzbudljive bile su popodnevne subotnje utakmice 17. kola Bundeslige. Neizvjesno je od prvog do posljednjeg sučevog zvižduka bilo na praktički svim travnjacima, a za najveće čudo pobrinuo se Augsburg.

Augsburg je, naime, na svojoj WWK Areni ugostio Freiburg i zahvaljujući dvama golovima u sudačkoj nadoknadi dohvatio bod. Utakmicu je golom već u prvoj minuti otvorio Finnbogason za vodstvo Augsburga. Gunter je 20-ak minuta kasnije doveo Freiburg u egal. Gosti su u nastavku dvama golovima Petersena i ukupno drugom i trećom asistencijom Kleindiensta došli do vodstva 3:1.

Činilo se da će Freiburg do pobjede, no onda se u sudačkoj nadoknadi probudio Finnbogason i golovima u prvoj i trećoj minuti sudačke nadoknade donio domaćinima bod.

U ludoj je završnici bez pobjede na svom travnjaku ostao Eintracht Nike Kovača. Domaćini nisu mogli bolje otvoriti susret, već u prvoj minuti došli su do vodstva. Velik je posao na lijevoj strani napravio uporni Ante Rebić iščeprkavši loptu protivniku, proslijedio ju je u sredinu do Gaćinovića, ovaj odmah gurnuo do Jovića, koji lagano zabija za 1:0 Eintrachta.

Činilo se da je pobjeda Eintrachta protiv drugoplasiranog Schalkea potvrđena kada je Haller nakon krasnog prodora Gaćinovića u 66. minuti zabio za 2:0, no gosti su se u završnici uspjeli vratiti i doći do boda. U 82. minuti Embolo smanjuje na 2:1, a u petoj minuti sudačke nadoknade Naldo zabija za konačnih 2:2.

Rebić je u igri bio do 50. minute kada ga je zamijenio strijelac drugog Eintrachtovog pogotka, Haller.

Uzbudljivu smo završnicu gledali i u Stuttgartu gdje su istoimeni domaćini imali veliku prigodu otkinuti bod protiv Bayerna. Prvak Njemačke bio je bolji u dobrom dijelu susreta, ali je tek u 79. minuti, lijepim pogotkom Müllera, stigao u vodstvo.

Živnuli su domaći nogometaši u završnici, u igru je ušao i Josip Brekalo, prštale su prigode s obje strane, ali golova više nije bilo. Slabo je kod Bavaraca odigrao James Rodriguez, koji je u završnici imao veliku priliku za 2:0, ali tragičar susreta ipak je Chadrac Akolo.

Naime, u sudačkoj nadoknadi Süle je promašio loptu i džonom u koljeno pogodio suparnika, nakon konzultacija s video-asistentima Ittrich je pokazao na bijelu točku. Vidjela se nesigurnost u Akolovim očima kad je kretao prema lopti, gađao je lijevu stranu, ali ne previše precizno i snažno, pročitao ga je Ulreich i sačuvao sva tri boda njemačkom prvaku.

Do prve pobjede ove sezone stigao je Köln. Na svom travnjaku momčad koju vodi privremeni trener Ruthenbeck s minimalnih je 1:0 svladala Wolfsburg, junak domaćih bio je Clemens, nakon 16 sušnih kola Köln je napokon dohvatio tri boda.

Pobjedu je u sudačkoj nadoknadi prokockao i Werder, koji je u Bremenu ugostio Mainz. Imali su domaći nakon nešto više od 15 minuta igre prednost od 2:0, zabili su Bargfrede i Belfodil, ali je nisu uspjeli zadržati do kraja.

U 70. minuti snalažljivi Quaison smanjuje na 1:2, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Frei na ubačaj De Blasisa pogađa za konačnih 2:2.