Las Palmas
Las Palmas 2:2 Espanyol
Espanyol

Luka Medić • nedjelja, 17.12.2017.

U susretu 16. kola španjolske Primere Las Palmas je ugostio Espanyol. Susret je završio 2:2, a gosti su do 80. minute imali prednost od 2:0...

Nogometaši Las Palmasa za malo su napravili najveći podvig ovog kola. Posljednja momčad prvenstva skoro je ponovila Alavesov uspjeh protiv Girone od prije dva tjedna. Tada je Alaves gubio 2:0 i u završnici susreta preokrenuo na 3:2. Tom pobjedom Alaves je Las Palmasu prepustio posljednje mjesto na tablici. Dva tjedna kasnije slična situacija na Kanarima. Espanyol je nakon prvog dijela imao 2:0, ali Las Palmas se nije predao i u deset minuta postigao je dva pogotka i stigao do neriješenog. Domaćini su veliku priliku za pobjedu imali u petoj minuti sudačke nadoknade, ali nisu realizirali kazneni udarac. Hrvatski nogometaš u dresu Las Palmasa Alen Halilović još uvijek pauzira zbog ozljede.

Bila je to utakmica s dva različita lica. Prvo poluvrijeme pripalo je gostima iz Katalonije koji su postigli dva pogotka u prvih 45 minuta. Espanyol je poveo u 19. minuti susreta nakon sjajne akcije. Gosti su u tri poteza izbacili cijelu obranu Las Palmasa i stvorili kontru. Sve je započeo Lopez koji je na sredini terena pronašao Garciu. Napadač Espanyola dodao je na stranu za Dardera koji je dugom loptom pronašao Baptistu. Brazilac je krenuo u kontru, a kada je došao pred vrata nije pucao nego je nesebično uposlio Morena koji je ubacio loptu u praznu mrežu za vodstvo gostiju.

Isti igrač drugi pogodak je postigao pred kraj prvog dijela. Ponovno Moreno nije imao previše posla, loptu je dočekao na drugoj vratnici i samo ju je pospremio u mrežu. Najviše zasluga za povećanje vodstva idu Garici koji je primio loptu u kaznenom prostoru, ogradio se i pored svog čuvara pronašao neometanog Morena.

Bio je to konačan rezultat prvog dijela, a u nastavku Las Palmas je krenuo po povratak. Sve do 80. minute gosti su imali 2:0, a onda su se domaćini probudili i stigli do smanjenja rezultata. Domaćini su oduzeli loptu na centru i krenuli u napad. Toledo je na lijevoj strani probio i ušao u kazneni prostor. Nije imao previše prostora za uputiti udarac, ali je zato vratio loptu u sredinu. Na nju je natrčao Remy koji je bio precizan i Las Palmas je smanjio rezultat. Niti deset minuta kasnije već je bilo 2:2. Michel je s desne strane ubacio loptu u kazneni prostor, u gužvi se najbolje snašao Calleri koji je glavom pogodio mrežu za 2:2. Las Palmas je uspio. Vratio se nakon minusa od dva pogotka i stigao do boda.

Ali, domaćini su mogli doći i do punog plijena. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Jurado je bio neoprezan, u svom kaznenom prostoru srušio je Rocu, a sudac Sanchez pokazao je na bijelu točku. Izvođač najstrože kazne bio je Viera, ali njegov pokušaj obranio je vratar Espanyola Lopez koji je tako svojoj momčadi donio bod.

Nakon 16 utakmica Espanyol je na 16. mjestu sa 17 bodova, dok je Las Palmas posljednji s 11 osvojenih bodova. Sljedećeg vikenda na rasporedu je El Clasico, a zanimljivo je to da će dan ranije Espanyol ugostiti Atletica, tako da će se u dva dana odigrati dva susreta između klubova iz dva najveća španjolska grada. Las Palmas će pak na gostovanje kod Getafea.