Barcelona
Barcelona 4:0 Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Sportnet • nedjelja, 17.12.2017.

Tjedan dana prije velikog El Clasica koji bi mogao i odlučiti prvenstvo, Barcelona je rutinski svladala Deportivo i time potvrdila prvo mjesto i šest bodova prednosti ispred Atletico Madrida...

Jan Šneler

Od samog početka bilo je vidljivo da će teško Deportivo doći do pozitivnog ishoda u večerašnjem susretu. Gosti se nalaze u vrlo nepovoljnoj situaciji, samo tri boda udaljeni od zone za ispadanje i realnost je da u današnjoj utakmici nisu mogli ponuditi puno više. U uvodnim minutama, Messi i Vidal imali su odlične prilike, ali vratar gostiju je uspio otkloniti opasnost.

Ipak, ništa nije mogao učiniti u 29. minuti. Iniesta je maestralno pronašao samog Messija koji, iako se nalazi na svega par metara od gola, nesebično dodaje Suarezu koji zabija u praznu mrežu. Iako je pokazao lijepu gestu dodavši Suarezu, Messija sreća danas nije pratila. Njegov odlični udarac u 37. minuti uzdrmao je prečku, dok je u 41. minuti pogodio stativu. Ipak, upravo iz posljednjeg udarca, Paulinho je odbijanac pospremio u mrežu za vodstvo 2:0.

Embed from Getty Images

Samo dvije minute nakon početka drugog dijela, Barcelona dolazi i do trećeg pogotka. Sergi Roberto je lijepim, oštrim ubačajem po podu uposlio natrčalog Suareza koji zakucava loptu pored potpunog nemoćnog vratara Rubena. Barcelona je nastavljala s pritiskom mada je s vremenom postajalo jasno kako je pobjeda neminovna. Prilika da Messi okruni pobjedu Barcelone i dođe do zasluženog pogotka došla je u 70. minuti.

Suarez se oslobodio čuvara, ušao u šesnaesterac gdje ga je klasičnim uklizavanjem srušio Dipetta te je sudac pokazao na bijelu točku. Messi je bio izvođač no njegov jaki, ali pomalo neprecizni udarac, Ruben brani i jedan od najboljih igrača svih vremena morao se pomiriti kako danas nije njegov dan. Konačni rezultat postavio je Paulinho u 75. minuti. Ako Messija danas nije išlo, onda možemo bez zadrške reći kako je Paulinho imao sreće. Slično kao i kod drugog pogotka, Jordi Alba je pogodio stativu, a lopta se odbila do Paulinha koji ponovno na praznu mrežu zabija.

Priliku za hat trick imao je Suarez u sudačkoj nadoknadi, ali njegov udarac pogodio je stativu. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić solidno je odradio svih 90 minuta u dresu Barcelone.