Cibona u tijesnom dvoboju izdržala nalet Mege i odnijela pobjedu

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.12.2017.

Cibona je stigla do pete ovosezonske pobjede u ABA ligi, u Domu Dražena Petrovića ugostila je Megu i slavila 95:93. Nakon velike borbe Cibosi su izdržali nalet gostiju u zadnjoj dionici i nisu dopustili preokret...

Bez obzira što je Mega ostala bez Ennisa i dovela Aranitovića koji još nije potpuno uklopljen u momčad, u Ciboni su znali da ih čeka teška utakmica. Tako je i bilo, do samog kraja vodila se velika borba, a Cibosi su ipak uspjeli doći do pobjede.

Mogla je Cibona i jednostavnije do pobjede, imala je ugodnu prednost tijekom posljednje četvrtine, ali mega se uspjela vratiti i zakomplicirati završnicu.

Cibona je vrlo loše otvorila utakmicu i Mega je to obilato koristila te je na polovici prve četvrtine tricom Kostje Mushidija stigla do visokog vodstva 19:6.

Ipak Cibona je ekspresno odgovorila, brzo se vratila iz visokog zaostatka i do kraja prve dionice uspjela je smanjiti minus na samo 24:23.

Do vodstva ipak nije mogla sve do završnice treće dionice kada tricama Marka Tomasa i Clevelanda Melvina Cibona dolazi do prvog vodstva na susretu 42:41.

U drugom poluvremenu Cibona je zaigrala bolje i uspjela je u trećoj dionici doći i do svoje najviše prednostzi kada je Melvin položio za 69:55, plus 14 imala je i osam minuta prije kraja, ali Mega se uspjela vratiti i posve otvoriti susret.

Mushidi je stvarao ogromne probleme Cibosima i predvodio je povratak gostiju koji su serijom 10:0 dvije i pol minute prije kraja poravnali na 82:82.

Do kraja susreta Cibona je ipak vratila prednost, Mega je imala još jednu priliku za preuzimanje vodstva, ali Melvin je dobro reagirao u obrani i zatvorio šut Čančara kod 89:88 20.ak sekundi prije kraja. Na samom kraju Novačić je povezao četiri slobodna bacanja i zaključio priču, a Mushidi je sa sirenom samo postavio konačnih 95:93.

Najbolji kod Cibone bili su Cleveland Melvin s 20 poena i Ivan Novačić sa 16, a kod poraženih Kostja Mushidi ubacio je 26 poena dok je Vlatko Čančar dodao 23 poena uz pet skokova.