Odlična druga četvrtina presudila Šibeniku, Zadar do nove pobjede u Višnjiku

Petar Jenjić • ponedjeljak, 18.12.2017.

Košarkaši Zadra stigli su do osme pobjede u Prvenstvu Hrvatske. U sklopu 10. kola HT Premijer lige momčad Aramisa Naglića pred svojim je navijačima pobijedila neporaženi Šibenik rezultatom 81:72...

Prvi poraz u sezoni doživjeli su košarkaši Šibenika koji su u sklopu 10. kola HT Premijer lige poraženi u gostima kod Zadra rezultatom 81:72. S obzirom na formu Naglićeve momčadi u posljednje vrijeme, bilo je teško za očekivati kako Šibenčani mogu ostati neporaženi i nakon današnje utakmice.

Gosti su odigrali vrlo dobro prvih desetak minuta, no posustali su u drugoj četvrtini kada Zadar ubacuje u brzinu više i velikom serijom lomi susret u svoju korist. Tek u samoj završnici Šibenik uspijeva ublažiti poraz. Današnjom pobjedom domaćin se izjednačio s današnjim protivnikom na omjeru 8-1 pa je tako Cedevita ostala jedina neporažena momčad prvenstva.

Odmah nakon početnih 2:0, Zadar je jako dugo hvatao zaostatak. Šibenik je na krilima tricaški raspoloženog Ivana Milekovića čuvala prednost, a najvećih sedam razlike gosti su imali početkom druge četvrtine (25:18).

Nakon spomenutog ubačaja gostujuća momčad je potonula i počela sve češće gubiti lopte. Zadrani to koriste pa preko Mislava Brzoje dolaze do prvog vodstva još od samog otvaranja utakmice (27:25). Serija domaćina nastavljena je i dalje, a prednost je rasla iz minute u minuti. Trica Brzoje donijela je Zadru prvu dvoznamenkastu seriju (36:25) i ukupno seriju 18:0.

Drugo poluvrijeme nije donijelo prevelike promjene na rezultatu. U trećoj četvrtini Zadar je lakoćom čuvao stečenu prednost, dok su se u posljednjoj gosti ipak malo uspjeli probuditi i doći na zaostatak od sedam koševa, no za nešto više od toga nedostajalo je vremena.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Joshua Bostic s 21 poenom i šest skokova, dok je Mislav Brzoja dodao 14 koševa. Goste je predvodio Ivan Mileković s 23 koša i pet skokova, Toni Nakić je dodao deset poena.