Málaga
Málaga 0:2 Real Betis
Real Betis

Luka Medić • utorak, 19.12.2017.

U posljednjem susretu 16. kola španjolske Primere Real Betis je kao gost bio bolji od Malage s 2:0…

Nogometaši Betisa stigli su do šeste pobjede ove sezone te su s nova tri boda skočili za ček sedam mjesta. U sklopu 16. kola momčad iz Seville gostovala je kod pretposljednje momčadi lige, Malage, a u Andaluziju se vraća s punim plijenom nakon što je slavila s 2:0. Malaga se tako nakon dvije utakmice u kojima je osvojila četiri boda vratila na starim rezultatima, a ovo joj je bio već 11. poraz u 16 utakmica. Više poraza od Malage ima tek Alaves koji ima jedan bod više.

Utakmicu je bolje otvorila Malaga koja je do vodstva mogla već u šestoj minuti susreta, ali udarac glavom Bayssea nakon kornera otišao je preko gola. Desetak minuta kasnije pokušao je i Keko, ali ni on nije bio precizan. Udarac s desetak metara prošao je pored vratnice.

I dok je Malaga promašivala prilike Betis je poveo iz prve prave akcije na susretu. Joaquin je u kaznenom prostoru pronašao Leona koji je udarcem iz prve matirao Jimeneza. Napadač gostiju nije propustio ovu priliku i od 24. minute Betis je poveo 1:0. Pred kraj prvog dijela Betisu nije sviran regularan pogodak. Joaquin je iz slobodnog udarca pucao izravno na gol, a njegov pokušaj čudesno je obranio Jimenez. Ponovljena snimka pokazala je kako je lopta prešla gol linije prije nego što je vratar Malage izbacio iz gola. No, ostalo je 1:0 za Betis i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Odmah na početku drugog dijela Betis je postigao i drugi pogodak i tako zaključio utakmicu. Strijelac za konačnih 2:0 bio je Camarasa nakon dodavanja Barragana. Camarasa je ostao slobodan u kaznenom prostoru i bez većih problema je spremio loptu u mrežu sa samo nekoliko metara.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je tako Betis stigao do nove pobjede. Trenutno s 21. bodom drži osmo mjesto. Malaga ima deset bodova manje i pretposljednja je momčad lige. Idućeg vikenda Betis će ugostiti Athletic iz Bilbaa, dok će Malaga u goste kod Alavesa.